Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem érdekel senkit a...

Miért nem érdekel senkit a koronavírus eredete, csak a védekezés, a korlátozások meg a napi halottak? Szerintetek is szándékosan "hozták létre" a vírust?

Figyelt kérdés

Tudom ez inkább 2020-at írja le. Hihetetlen, hogy november meg a szuri óta mennyit változott az életünk. De akkor is, még mindig foglalkoztat, hogy mi is volt ez ami történt, de leginkább hogy miért.

Most a második kérdésre térnék: komolyan túl gyanús a dolog, hogy a kreált vírus pont csak emberre hat, és pont csak az idősebbekre veszélyes (a gyerekeknek meghagyva hogy éljenek). Furcsa, hogy manapság a legkisebb dologért is megtalálják az embert, de amikor valami a világot pusztítja, senki nem keresi a bűnöst. De még csak nem is gyanakszik, hogy legyen kire a felelősséget tenni.



2021. máj. 31. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, mennyire követed az eseményeket, de nem hogy senkit nem érdekel, hanem a fél világ már ezzel foglalkozik, az amerikai hírszerzéstől elkezdve rengeteg mindenki azon agyalog és dolgozik, hogy kiderítsék a vírus eredetét.
2021. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Persze, az is fontos hogy megtaláljuk az eredetét és a valódi keletkezését, de jelenleg fontosabb feladatunk is van.

Pl ha elütik a gyerekedet majd elhajtanak, és ő élet-halál közt lebeg a kórházban, akkor tuti nem az az elsődleges célod hogy menj és felkutasd hogy ki volt a gázoló, hanem az hogy ottlegyél a gyerekeddel és mindent megtegyél a gyógyulása érdekében. Ha már jobban van és kezdesz megnyugodni, akkor jön az a fázis amikor egyáltalán érdekelni kezd hogy ki volt az a gyökér, hogy megbűnhődjön. Addig csak az lebeg a szemed előtt hogy a gyerek túlélje. Most az emberiségnek is az az elsődleges feladata hogy megküzdjön ezzel a szarral, és minél kisebbre mérsékelje, meg átvergődje magát a következményein.

Persze most is nyomoznak, de fullgázzal csak akkor lehet majd igazán, ha magunk mögött hagytuk és úgymond "ráérünk" azzal foglalkozni hogy hogyan indult pontosan.

2021. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

A közösségi média hozzáállása a legmegdöbbentőbb. Eddig pl. Facebookon le volt tiltva bármilyen bejegyzés amely a laborból szabadulás elméletét támogatta. Egy éven át. Közben egyértelmű volt hogy ha a wuhan-i piac mellett éppenséggel van egy virológiai labor akkor TALÁN érdemes lenne odanézni. A piacos mese olyan mintha Csernobilra azt mondanák az oroszok hogy "á, csak a pripyat-i kórház röntgenkészüléke bekrepált".

Ausztrália pedig (sokáig egyedüliként) a kezdetektől ragaszkodott egy nemzetközi kivizsgáláshoz a vírus wuhan-i eredetével kapcsolatban, erre Kínától kaptak egy kereskedelmi háborút. Kína ott nyomja el az ilyen kezdeményezéseket ahol tudja.

2021. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Engem mégis mi a frászért kell, hogy érdekeljen? Az se érdekel, hogy van, mert van mellette száz vagy ezer másik vírus, ebolától kezdve madárinfluenzáig minden. És még lesznek is vírusok.


Egyedül a kutatókat kell, hogy érdekelje, meg az orvosokat. Az átlag polgárnak meg azt kell tennie, hogy védekezik ellene.

2021. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"az amerikai hírszerzéstől elkezdve rengeteg mindenki azon agyalog és dolgozik, hogy kiderítsék a vírus eredetét"


Bocs, de ezen egy órán keresztül röhögni fogok.

Én is odaszartam a szomszéd ablaka alá, és hetek óta nyomozok, hogy ki vót az.

2021. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5. Hát akkor röhögjél!

[link]

2021. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Azért bennem keményen szöget ütött a téma. A teljesen egészséges anyukám belehalt. 60 éves kor alatt


A vele egy háztartásban lévő rokonaim pedig el se kapták. Én emberekkel dolgozok, mégsem kaptam el. Sok krónikus beteg hal bele, de nagyon sok 80 éves, rákos beteg stb átesik rajta tünetmentesen.


Nyilván szeretném tudni miért. Mi alapján válogat?


Erről pedig mi nyilván nem tudhatunk semmit, de én is azt gondolom, hogy mesterségesen létrehozott. Túl gyorsan mutálódik, túl gyorsan terjedt szét az egész világban. Na meg Vuhan mellett véletlenül pont van egy ilyen labor. Furcsa egybeesés.

2021. jún. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7. Én is ezt gondolom, 2020 márc. óta! Már akkor. Hogy egy romlott denevértől, mi.. Amikor a kínaiak többezer éve megesznek minden fost napi szinten, majd pont most adódik egy hiba. Ugye hogy nem feltűnő.
2021. jún. 1. 00:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez a denevér téma onnan ered, hogy kb 10 éve egy bányában munkások takarították a denevérürüléket. Hazamentek és az emberek fele meghalt. Mintát vettek az ürülékből, és kimutattak egy majdnem ugyanolyan koronavírust mint a covid19. (MAJDNEM!!! és nem ugyanazt) Vuhanban a laborban tanulmányozták.


A facebook eddig letiltotta a mesterségesen létrehozott vírusról szóló kommenteket. Pár napja nem. Mióta az amerikai, és a angol hírügynökség is lehozta, hogy nem kizárt a labor szerepe. Nyomozásban kiderült, hogy jóval a vírus kirobbanása előtt 3 közvetlenül ezzel dolgozó ember súlyos tüdőgyulladással, és influenza szerű tünetekkel kórházba került.


Az sem biztos, hogy szándékos, bár a terjedés üteméből kiindulva azért eléggé esélyes. Az is lehet, hogy véletlenül szabadult ki, mint a H1N1. Arról már bebizonyosodott.

Kìna eltussolni akarta, sokkal később jelentették be a vírust. A piacot bezárták ahol egyetlen fertőzött állatot sem találtak.


A nyomozást Kína hátráltatja, állami engedély kell hozzá. Amerikai katonákra hivatkoznak, hogy ők hurcolták be.


Megy a tagadás mint Csernobilnál. Akkor is napokkal később derült ki, hogy elszállt egy atomerőmű, akkor amikor már Európában kutatták, hogy honnan ered a sugárzás.

2021. jún. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jó hogy mondod Csernobilt, annyira érdekesen SZÍNUGYANAZ az eset. Hogy az igazságot titkoljuk, hogy nincs bűnös és nem is keressük, hogy egy baleset, és hogy még évtizedekkel utána is súlyosan egészséget károsít (mai pajzsmirigybajok meg még sok más).

Meg ha már Kína, a denevéren kívül még az is sokkolóan kísérteties nekem, hogy Amerikában majdnem félmillió halálos áldozata volt a koronának, Kínában pedig ötezer??! Pont a "gyártó"? Pont egy másfél milliárdos országnak legyen ekkora szerencséje? (Ezt a két számadatot az egyik 168 óra számban olvastam az év elején.)

Érdekes ez a komment tiltogatás is. Ramondjak hogy "álhír", mert azt a Fb pont úgy tiltja mint a rasszizmust vagy bármi hasonlót, és már meg is szűnt vele a bajuk.

2021. jún. 1. 03:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!