Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Krónikus/tartós betegnek...

Krónikus/tartós betegnek (asztma, allergia) számítok még, ha nagyon minimális tüneteim vannak már csak, és vagy 10 éve nem is szedek rájuk gyógyszert, orvoshoz se járok ezügyben?

Figyelt kérdés
Csak a covid oltás miatt kérdezem, ugye ezzel kezd a hozzájáruló nyilatkozat, aztán nem vagyok benne biztos, hogy mit jelöljek be.

2021. jún. 1. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jelöld nyugodtan. nekem gyerekkorban volt egy kezelt asztmám, felnőttkoromra többnyire eltűnt, de erős sportnál még kijön a köhögés. én is vacilláltam, de a nővér behúzta a tartós beteget, hogy amúgy is mindegy, pfizert mindenki kaphat
2021. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én háziorvosom azt írta a weblapján, hogy amikor előresorolták a krónikus betegeket, akkor nekik csak azt kellett figyelembe venni, aki rendszeresen jár kontrollra és/vagy írat fel miatta gyógyszert. Az én férjem is régen asztmás volt, de 10 éve nem látta orvos emiatt, így ő például nem számított krónikus betegnek (bár én rágom a fülét hogy menjen el, mert valójában nem teljesen tünetmentes).


Viszont szerintem mikor az oltásnál jelölöd be a papíron, akkor - főleg ha expliciten nem nyilvánítottak gyógyultnak, csak nem mentél vissza kontrollra és így estél ki a rendszerből - jelöld be vagy hagyd üresen és beszéld meg az orvossal.

2021. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. jún. 1. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én beikszeltem az igent a krónikus betegségnél és az allergiánál, úgy hogy 15 éve nem járok asztmával kontrollra. Nem foglalkoztak vele, rá se kérdeztek.
2021. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, az allergia annyiban tartozik a covid elleni oltás ellenjavallataihoz, ha az oltóanyag összetevőire vagy allergiás.

Erre igyekeznek rákérdezni az oltás előtt kitöltendő nyilatkozaton.

Ezen azonban nincs rajta az, hogy milyen összetevői vannak az oltásnak, amire éppen jelentkeztél. Erről magadnak kell tájékozódnod az oltás előtt. Olyan vakcinát ne fogadj el, aminek az összetevőire allergiás vagy. Válassz másikat.

Nagy szerencsénk van, hogy Magyarországon ennyiféle vakcina közül lehet választani, mert így talán azoknak is sikerül beoltatniuk magukat, akiknek egyik-másik vakcina nem jó, mert allergiások valamelyik összetevőjére.

2021. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pfizert kérj, ha még nem foglaltál. Nagyon-nagyon sokminden derül ki menet közben a kínai és orosz vakcinákról.

Én is asztmas és allergias vagyok, de annyira nem foglalkozok vele.

Viszont kiderült hogy jódra is allergiás vagyok, a kínai vakcina nem tartalmaz jódot, de nem ajánják ettől függetlenül azoknak akik jódra allergiások. Ezt csak úgy itt hagytam mint infó, amúgy szerintem sokan érzékenyek allergiasak vagyunk rajuk csak sokaknak fingjuk sincs róla

2021. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!