Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a labor eredményemen/hasi...

Ha a labor eredményemen/hasi ultrahangomon jók a máj meg vese funkciós értékek,akkor a májprobléma illetve a vese probléma kizárható?

Figyelt kérdés
A jobb bordaív alatt eléggé fájt napokig,illetve a derekamnál is szokott gyakorta,voltam teljes körű laboron,minden rendben az említett szervek funkciójával,hasi ultrahangon is voltam,ott sem találtak semmit,akkor szerintetek ez kizárható?

2021. jún. 2. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Kizárható, de minimális esélye azért lehet, pontosabban számszerűsíteni nem lehet.

Ez a jobb bordaív alatti, meg derékfájás számomra nem ismeretlen. Én mindkettőt valamilyen, eddig nem pontosított vírusfertőzésre vezetem vissza. Mint ismeretes, a herpeszvírusok nem irthatók ki a szervezetből, a vírusok az idegek velőshüvelyében ill más, az immunrendszer számára nehezen elérhető anatómiai helyeken képesek "kussolni", aztán valamilyen hatásra újra aktivizálódnak. Amikor nekem fáj a derekam, akkor pár napon belüli időszakban tapasztalok orrgyöknél pici herpeszes papulát, térdfájdalmat, esetenként fogíny gyulladást. A jobb bordaív alatti fájdalmat én az elmúlt 6 évben háromszor éltem át, nagyjából 1,5-2 évente. Az első alkalommal nagyon heves belső görcseim voltak lázzal, a következő két esetben sokkal enyhébbek voltak ezek tünetek. A laboreredmények csak valamilyen gyulladást jeleztek, pontosan nem volt azonosítható semmi ismert betegség vagy vírusfertőzés. Igaz, mindhárom esetben volt enyhe tüdő érintettség is (tüdőgyulladásra utaló jel, véres köpet).

2021. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem. Ezek mindig csak pillanatnyi értékeket mutatnak, 3-6 hónap múlva simán megemelkedhetnek az értékek, több százszorosára is akár.
2021. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!