Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » COVID szaglásvesztés és...

COVID szaglásvesztés és elváltozás után, volt már aki teljesen felépült?

Figyelt kérdés

Március elején voltam pozitív PCR-teszttel covidos, akkor enyhe tüneteim voltak de pár nap alatt teljesen elment a szaglásom és az ízlelésem (leszámítva az édeset, sósat stb.-t). Márciustól júniusig nagyon fokozatosan javult, a gyümölcsös, fűszeres, virágos illatokat nagyon jól éreztem már, az igazán jelentőségteljes kivétel, az a hagyma és a fokhagyma volt, amit abszolút nem éreztem, a hagymát nagyon enyhén ha közelről szagoltam.

Pár napja kaptam oltást, azóta mintha térne vissza a hagyma és a fokhagyma, de elviselhetetlenül borzasztó íze van mind a kettőnek, nem bírok megenni semmit amiben benne van bármelyik (nyersen, vagy sütve, főzve, mindegy).

Elkezdtem már vitaminokat szedni (A, B, cink, Omega-3 - ezeket javasolják), továbbá szteroidos orrsprét tervezek venni, és elmenni a Szaglás Ambulanciára.


Van itt olyan, akinek hasonlóan eltűnt, majd megváltozottan tért vissza a szaglása, ízlelése, de idővel megjavult?



2021. jún. 6. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt, bár évek/félévek is lehetnek mire teljesen felépül.
2021. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Esetleg személyes tapasztalat? Ha igen, hosszabb távú romlásnál, mennyi idő után lett jobb?
2021. jún. 6. 15:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nyavalya előtt se volt normális szaglásom, de nálam hormonális oka van.

Ha néha megkapom az adott hormont, ami hiányzik, még a falu végében is érzem, hogy mit főznek.

2021. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mérni nem lehet, de érzésre nekem 2 hónap után újra a régi a szaglásom.

Teljes oánikban voltam, nekem nagyon érzékeny a szaglásom, anélkül iszonyat kellemetlenül éreztem magam. Volt kb 1 hónapig fantom szag is, mikor még csak félig-medsig tért vissza a szaglásom, mindig ugyanaz a visszatérő szag, teljesen más helyeken.

2021. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Október óta nem jó a szaglasom, nem is igazán javul, pedig kaptam már oltást is. Néha szinte majdnem elmulik a torz szagérzet, néha meg még durvább. Már kezd az agyamra menni.
2021. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A teljes februárom ment rá a covid- témára, az ízlelésem teljesen, a szaglásom úgy 70 százalékban jött vissza mostanra. Annyi bajom van még emiatt a sz.r miatt, hogy szellemileg nem érzem olyan frissnek magam, mint előtte. Hála az égnek eddig mindent úgy érzek, mint előtte, nincs "téves" szaglásom/ízlelésem.
2021. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

November vége-december eleje körül ment el a szaglásom és az ízérzékem. Pár hétig egyiknél sem történt semmi változás, majd utána a sós ételeket kegyetlen sósnak, az édeseket pedig túl édesnek éreztem, illetve a hústermékeknek volt furcsa íze. Érdekes, hogy pár hónapig a camembertet egyáltalán nem bírtam megenni, annyira sósnak éreztem. De azóta ez már helyrejött, nagyjából minden olyan, mint volt, a virsli első falata furcsa még.

Szaglás tekintetében sokáig semmi változás nem történt. Január-február körül viszont állandóan egy szagot éreztem, először valami viaszosat pár napig, majd utána hetekig valami kegyetlen büdös romlott forma szagot (sose sikerül körülírni, azelőtt nem találkoztam ilyennel). Május közepe körül éreztem először alapból nagyon intenzív illatokat tompán (némelyik parfümöm, édesapám deodora). Jelenleg ott tartok, hogy ha valamit közvetlen közelről (majdnem az orromat beledugva) szagolok meg, akkor érzem, de kicsit másabban, távolabbról nem (kivétel a korábban említett erős szagok).

Kicsit csalódott vagyok, nagyon jó szaglásom volt ezelőtt, a konnektorok meghibásodását is korán, külső jel megjelenése előtt ki tudtam szagolni, most pedig ha égne valami a közelemben sem:(

Bízom benne, hogy hamarosan rendbejön.

Vitaminokat én is szedek, tudtomon kívül egy ideig allergiás fellángolás miatt szteroid tarrtalmú orrprayt is használtam egy darabig, de lehet megint előveszem majd, úgyis kezdődik lassan a nyári szezon is.

2021. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapja voltam covidos. De még most sem tért vissza teljesen az ízlelésem/szaglásom. Nemrég elkezdtem rossz ízeket érezni. A hagymának, fokhagymának undorító íze van. Még nem éreztem ilyen rosszat sosem. Talán valami vegyszer ízéhez tudnám hasonlítani. Azt olvastam hogy van olyan aki gázolaj ízt érez, meg büdös szagokat. Az háziorvosom csak annyit tud mondani hogy majd idővel visszatér az ízlelés és szaglás. Elég rossz így,mert a romlott ételt is simán megeszem. Van aki esetleg próbálta a covid szaglás tréninget?
2021. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A válaszolóknak lett javulás?

Nekem 1 hete ment el minden.

Nekem nagyon jó szaglásom volt és most annyira hiányzik.

2021. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Nem változott semmi.
2021. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!