Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kialakúlhat-e folyamatos...

Kialakúlhat-e folyamatos stressz miatt cukorbetegség egy fiatal személynél?

Figyelt kérdés

Sajnos a cukorbetegséggel kevesebb a tapasztalatom, emiatt már diabétesszel küszködők véleményére lennék kíváncsi. Nem számít ha fiatal vagy idősebb, az érdekelne, hogy visszanézve a genetikai hajlamtól eltekintve mik voltak azok a kiváltó okok amik hamarabb előidézték a betegséget. Jelenleg egy nagyon kedves családtagom gyanús, igaz , hogy nem hízékony de nagyon rossz életmódott folytatott, táplálkozással leginkább mivel egyáltalán nem volt rendszer az étkezésében s lássuk be a család nagy része embertelen adagokat eszik, és ne felejtsük el a jó magyaros étkezést sem, a lényeg iszonyat zsírosan, állandóan mindent rántva, tésztát kenyérrel, reggelire gulyást meg éjfélkor csokit, egyébb cukorbombákat fogyasztanak.( A családom apai ágát egy pár kivétellel elérte a magas vérnyomás meg a diabétesz, stroke,pajzsmirigy gondok, rák...stb. Nem beszélve arról, hogy embertelenűl elhízottak ezt úgy 150-250 kg körül saccolom be férfiaknál.

A lényeg, hogy unokatesóm 15 éves és magas cukorszinttel vitték ügyeletre, nagyon rosszúl lett. ( A családtagok meg nevettek azon, hogy megjátsza magát, 170- es cukrot mértek. Elvitték majd laborvizsgálatra, visszamenőleg 3 hónapra nem mutatott eltérést, normál tartományban volt. Holnap elviszik mégis diabetológushoz. Tegnap 160- as volt a cukorja. Az anyja szerint az ételtől nem megy fel, most kimélő diétán van, amit észrevett az anyja, hogy esetleg stresszelhet amikor felmegy neki. Szóval stressz alapon lehetséges, hogy beleesne vagy nem cukorbeteg akkor? ( Én úgy gondolom, hogy nem normális ilyen korban, mégis és ha már egyszer ennyire felment akkor végig vigyáznia kell, teljesen át kell állnia egy másik étrendre, egyenes életmódváltás étkezésben s mozgás is kellene neki annak ellenére, hogy nem túlsúlyos.)

Én 17 évesen lettem magas vérnyomásos konkrétan nekem stresszalapon jött ki, és minden vizsgálaton túlvoltam, én pl túlsúlyos voltam, azóta teljes életmódot váltottam, kezelés mellett stb és engem is kinéz a családom meg blamált amikor próbáltam a gyereknek normális étrendet összeállitani, hogy ne legyek okosabb stb...

Plussz a gyereket hibáztatják, hogy minek kell stresszeljen a semmin amikor egy elmondhatatlan fullasztó, elnyomó családban él, ahogy én is. ( Nem szeretném részletezni de biztos vagyok benne, hogy ha megtenném nem mondaná senki azt, hogy eltúlzom, plussz nem hiszem, hogy ez az egyetlen ilyen eset egy családban.) Amit hozzátennék, nem tudom konkrétan mivan nála otthon de többször is, kérte, hogy nálam alhasson, felhívott sírva, hogy ütik otthon, zavarják otthonról, veszekednek vele stb...


2021. jún. 7. 13:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!