Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire gyakori hogy evészava...

Mennyire gyakori hogy evészavar után más betegsége is lesz valakinek?

Figyelt kérdés
Főleg arra gondolok, hogy anorexia/bulimia után lesz valamilyen krónikus betegsége. Tudtok ilyenről?

2021. jún. 7. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az evészavarok következményeként kialakulhat minimum vitamin és tápanyaghiány, de többszervi elégtelenség is. Hajhullás, foghullás, szemromlás, gyomorfekély, reflux, menstruáció elmaradása, az ezt végző szervek károsodása, bármi, bár ehhez kb. 160 cm - 30 kg jellegű bmi-k kellenek tartósan. És több mentális betegséget is okozhat, vagy már eleve jelen van, pl. szorongás, depresszió.
2021. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában, mikor már felépült az ember rendeződik minden.


ED alatt vannak durvább eltérések szinte minden értékben.

- vitaminhiány, vashiány, fogromlás, a haj- köröm állapota katasztrofális (nekem csomókban hullott)

- reflux, gyomorfekély, -vérzés, csontritkulás

- amenorrhea (majdnem 10 évig csak időszakosan menstruáltam), szervi elégtelenség, és végül szívmegállás okozza legtöbbször a halált


Nekem ezek mind megvoltak - kivéve a szívmegállást -, viszont amint elkezdtem enni és meggyógyultam minden teljesen visszaállt és lényegében 100% egészséges vagyok. A fogaim megsínylették, meg néha fáj a gyomrom, de a vérképem jó, a csontsűrűségem megfelelő, menstruálok, a hajam dús, erős és fényes...


A szervezet bámulatosan felépíti önmagát majdnem a halálból is :)

2021. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Neekm nem lett diganosztizálva evészavar, mert mindig ilyen határeset voltam... viszont lett emésztőszervi autoimmun betegségem és szinte biztos vagyok benne hogy emiatt is (mert nap közben szinte alig ettem, mert annyira ideges voltam, csak mikor este hazatértem végre, akkor viszont sokat, mindezt évtizedeken át).

2021. júl. 13. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!