Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha reggel megiszom egy kávét...

Ha reggel megiszom egy kávét két nagy szem cukorral, az egy félóra múlva megemeli a cukorszintemet?

Figyelt kérdés
Reggel megmértem a cukrom, 5.6 volt. Aztán megittam egy kávét 2 cukorral és tejporral. 40 perc múlva újra megmértem a cukrom - kíváncsiságból - és már 7.2 lett. Előfordulhat, hogy a kockacukrok miatt?

#cukorbetegség #rcukorszint
2021. jún. 9. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megemeli. Miért csodálkozol rajta?
2021. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, természetesen. Nem egyértelmű úgy látszik mindenki számára.
2021. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Két szem ártatlan cukor?? Mondjuk később visszaállt minden, csak amiatt érdeklődöm, hogy ettől függetlenül a napi 1 kávémhoz nem túl nagy gond a két szem cukor. (Nem rég este megcukroztam a mákos tészta vacsorám... nem tudom, hogy utána mennyi lett, de reggelre visszaállt a normális szintre) Akkor nincs nagyobb baj???
2021. jún. 10. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A kockacukor kb 100% szénhidrát. Én cukros vagyok, így ha kávézok is, édesítővel iszom. Vagy esetleg csak az instant 3/1 ment egy ideig. Ez miatt sem tettem hozzá cukrot, inkább megittam feketén, de nem akartam, hogy az egekbe emelkedjen a vércukorszintem, a kaja utáni kávé (és cukor) miatt.

Amúgy az egészséges embereknek visszaáll idővel normális értékre a VC érték. Ha nagyon zavar, akkor mérd meg néhányszor, az nem árthat.

2021. júl. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez az összes cukorfogyasztásom.... minden reggel 2 szem a napi 1 kávéhoz...Egy hétig ittam édesítővel.... úgy sem zavart...) de reggel éhgyomorra megmérem a cukrom, és ha nem volt valami késő esti nagy kajálás vagy ilyesmi, akkor 5.2 és 5.6 között van...Ha viszont bekajáltam kb. fél tízkor jó szénhidrátos kaját, esetleg egy sör akkor másnap reggel 6.8 és 7 - re is felmegy...persze utána minden visszaáll....csak azért kérdem, hogy szerintem nem lehetek annyira cukros... vagy cukorbeteg...
2021. júl. 15. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nem hiszem. Egy orvos tudna pontos diagnózist mondani, miután kivizsgált. De ez kb a normális, az egészséges embereknek is felmegy ilyen 7 körülre, esetleg 8-ig is. Ha zavar, ott az édesítő, azt lehet tolni, csak súlyhoz viszonyítva megvan a napi max tablettaszám, amit bevihetsz. Mindegyikre fel van tüntetve.

2021. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!