Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meggyógyultam a gyógyíthatatla...

Meggyógyultam a gyógyíthatatlanból?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel itt ezt a kérdést, mert az orvosoknak egyszerűen nincs ideje rám.

Ha ott sokféle kérdést teszek fel, elhajtanak...


Tehát, hashimoto betegségem van, és 2-es típusú diabéteszem.

A hashimotot azt úgy 3-éve diagnosztizáltak, a cukorbetegséget meg 1.

Ennek megfelelően életmódot váltottam, szuper egészségesen élek. Ráadásul még le is fogytam, elég molett voltam.

Mikor az egészet diagnosztizálták, hát szörnyű eredményeim voltak...

Mint pl:

Tsh 12,862

AntiTpo 392,0


A vércukor terhelésen meg 12,6 volt a cukrom.


HbA1c 6,7


1-év telt el, fogytam kb 30-kgt, sportolok, szedem a gyógyszereket, letroxot meg merckformin XR-t, és ilyenek az eredmenyeim:

Tsh 2.223

AntiTpo 54,3

HbA1c 5,3


A cukorbetegeknek már nem kell vércukor terhelés, mert bizonyított az állapot, ezért itt már csak HbA1c szint mérés volt,

Azt viszont 3-havonta csinaltattam. Folyamatosan csökkent, most 5,3-as a szint.

Mindennap mérem a cukrom, és az átlag érték 4,5-5,0 között van, 4,8-ra számolta ki a gépem.


Az endokrinológusom azt mondta, elhagyhatjuk a merckformint, illetve ha teherbe esek akkor majd inzulin se fog kelleni, valószínűleg.

De nekem evidensnek tűnik, hogy ha ilyen király eredményeim vannak, akkor már nincs bajom, nem ingadozik a cukrom, és látható hogy az egészséges életmódot felelősségteljesen és komolyan veszem, mégis folyamatosan rám erőlteti a cukorbeteg karkötőt, vagy tetoválást (e kettő közül kellett választanom, a karkötőt választottam)


Ha nem lehet meggyógyulni a cukorbetegségből, hogy lehetnek ilyen okés eredmenyeim?



2021. jún. 10. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem gyógyulás, szinten tartás. Ha kevésbé figyelsz magadra akármi miatt, rögtön nem lesznek ilyen király eredményeid.

A betegség nem múlt el, csak karban tartod - ehhez viszont nagy gratu!

2021. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon laikus vagyok ebben a témában, de úgy tudom egy bizonyos kezdeti fázisban még visszafordítható, illetve a testsúlycsökkenéssel a szervezeted által termelt kevesebb inzulin még elégséges lehet, plusz az életmódváltás is sokat dob. Az, hogy minek lehet ezt most nevezni egy érdekes kérdés, de esetedben talán könnyebb is visszaesni és ez sem elhanyagolható. De mondom csak felületes ismereteim vannak.
2021. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 1-esnek. A Hashimoto autoimmun betegség, abból nem lehet meggyógyulni, viszont itt a példa, hogy önfegyelemmel el lehet érni egy tünetmentes állapotot. Egy életen át így kell élned és ilyen eredményeid lesznek.
2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek majd 3ezer az anti tpo-ja.. :(
2021. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3000??? :O Úristen, és annak az eredménynek mik a tünetei? Hogy érzi magát az ismerősöd?

Elképesztő durva, ez már nem olyan eredmény, ami akár halálos kimenetelű is lehet?


Illetve köszönöm a válaszokat! Azzal igen én is tisztában vagyok hogy autoimmun betegséget nem lehet gyógyítani sajnos, de reméltem legalább a cukrot lehetne. Ha nem, hát nem.

Nekem viszont csaló étkezéseknél ( csaló étkezést azért tartok, mert különben nem tartanám rendesen a diétát. Ez havonta 1-2x van.) Se emelkedik meg a cukrom egészségtelen tartományba, de akkor se eszek cukrosat, azt szigorúan tartom, hanem leginkább étteremben eszünk ilyenkor és ott pl nem rég bolognait ettem, nem teljes kiőrlésű tesztával. Semmi, 5,5-re lett 1,5-óra mérés után.

De ha nem is gyógyultam meg, nem gond, végülis teljes életet élhetek így is, a 150grammos szénhidrát diéta egészen kielégítő diéta, nem vészes, tudom ezt egész életemben tartani, max majd ha nem akarok fogyni már a kalóriát emelem. :)

2021. jún. 10. 11:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neki hálistennek semmi nagyobb baja. Pajzsmirigy problémákkal ment. Akkor jött ki neki ez az eredmény. TSH-ja is igen magas volt. Ha jól emlékszem 12. Az anti tpo-ja meg ez a 3ezer körüli... :/
2021. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a gyógyszer csalóka.

Ugyanezeket szed(t)em, csakhogy én szarul voltam a Merckformintól, hiába az xr, szóltam a dokinak, elhagytuk, merthát jók az eredmények.

Pár hónap után rosszabbodott a cukorszintem. Határon van, szóval nem *annyira* gáz, de rosszabbak az értékek, mint előtte.

2021. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló:


A lényeg, hogy eljutott orvoshoz, most már nem lesz baja. Nekem a gyógyszer után rohamosan javult az állapotom, sejtésem szerint neki is így lesz, legalábbis remélem. :)



7.es válaszoló:

Érdekes amit mondasz, nekem is rossz volt először a merckformin, de aztán egyik napról a másikra elmúltak a mellékhatásai, és abszolút "megszerettem".

Teljesen karban tart, nem emelkedik meg a cukrom, mintha a gyógyszert rám szabták volna.

Viszont nincs törzskönyveztetve a terhességre, tehát ha nem is csak úgy, de akkor majd mindenképpen abba kell majd hagynom. Szeretném elkerülni az inzulinozást, a terhesség idején. Mindenképpen, csak diétával fenntartva a cukor értékeimet. Tehát meglátjuk majd, remélem nekem nem romlik majd a gyógyszer nélkül.

Kívánom, hogy neked se romoljon tovább, remélem nem lesz problémád ebből, komolyabb. :)

2021. jún. 12. 12:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7, Az értékeim nekem is perfektek voltak tőle, még akkor is, ha néha csaltam, ahogy te is írod :D, csak nekem az emésztésem csinálta ki. Évekig szedtem, az adagolással is játszottunk, de nem tudok elmenni egy egész napos programra, már nem fér bele olyan jellegű csalás, amit írtál, hogy egy étterem a családdal, vagy egy moziban a rágcsa, mert menetrendszerűen leszek rosszul. A normál étkezések mellett is hullámzó lett az emésztésem, székrekedős és hasmenős periódusok váltották egymást. A probiotikumot már kettesével szedem, hogy fogja a hasam, és ez se mindig elég. Nyaralni tavaly úgy voltunk, hogy reggeli után probiotikum, nem tudtunk elindulni semerre, 2-3 óra pihi, hogy szarul leszek-e, még egy probiotikum, aztán így volt jó a délután a parton - feltéve, hogy nem csábultam el semmire a saját kajámon kívül, de így is volt olyan, hogy rosszul lettem. Plusz az állandó puffadás, gyomorégés...

Szóval ez nem normális, hogy 30 évesen nem mehetsz el kirándulni, strandra, vendégségbe, ha nincs befoglalható mosdó, ezért szóltam a dokinak, ezért hagytuk abba.


Most nem tudom mi lesz. De örülök, hogy neked bejött. :)

2021. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9#

Milyen értéked rossz ?

2021. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!