Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rossz emésztés, vagy mi...

Rossz emésztés, vagy mi lehet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy engem nagyon aggasztó dolog. A barátnőm már kiskora óta csak kemény bogyókat kakil és ráadásul ritkán is, legjobb esetben 5 naponta, de általában hetente.


Voltak orvosnál is, amikor még kisebb volt és ott is mondták neki, hogy valamit máshogy kellene csinálni. Inni iszik eleget, viszont az étkezése az borzasztó.

Sokat eszik édességet, chipset és ilyen hasonló szarokat. Mármint nem túlzottan sokat, mert én többet szoktam enni, ha van a közelemben, viszont ő sok esetben nem eszi meg, csak beleeszik és majd máskor folytatja. Csak ugyebár normális kajából van kevés bevitel. Amikor már éhes, akkor lusta normális kaját enni, mert ha van a közelében valami szar, akkor inkább azt a sok egészségtelen szutykot eszi. Ha véletlen eszik valami normális kaját, akkor meg egy 7 éves adagját eszi meg.

170 centi magas és 55 kiló alatt van, tehát nem egészségtelen úgy önmagában.


Tudom, hogy mit okoz ez a fajta székelés, mármint tudom, hogy vastagbél rák lesz a vége. De ha valami baja lenne, azt nem tudnám elviselni. És neki már nagyon régóta tart ez. Szokott sokat is enni, viszont azok ritka alkalmak. Ünnepségek és összejövetelek azok amikor tényleg sokat eszik normális ételt. De utána sem szokott rendesen székelni. Sok esetben nem is akkor megy, ha már érzi egy kicsit is hogy kell, hanem megvárja hogy már nagyon kelljen. Amikor pedig nem is érzi hogy kell, és kitart egy hétig a várakozás, akkor nagyon kemény a hasa és rendesen lehet érezni a cuccot, csak nagyon kemény és feszül szegényemnek a hasa.


Kezelésbe venném én és már csinálom is, hogy nem engedem neki az édességet és normális étel fogyasztására "bíztatom", de az a baj, hogy még nem együtt élünk és az elkövetkezendő 5-6 évben nem is fogunk még, viszont otthon (elnézést a kifejezésért) szarnak rá. Nem működik az a szigor, hogy akkor most nem áll fel az asztaltól, ameddig nem eszik eleget.


Nagyon szeretem és nem szeretném, hogy kialakuljon nála egy daganat. Tényleg nem tudnám elviselni. Amúgy is folyamatosan gyomoridegem van, hogy baja lesz a hülyesége miatt. Azt várom a legjobban, hogy összeköltözzünk és kiszabadítsam a szülői házból, mert baja lesz, ha senki nem foglalkozik vele.


Elnézést ezért a hosszú irományért. Remélem tudtok segíteni.



2021. jún. 15. 01:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Azert ne temesd mar szegenyt, nyugi van :D

Egyebkent elmondom neked, hogy onallo ember, nehogy azt hidd, hogy te majd meg tudod neki szabni, hogy mit ehet es mit nem, osszekoltozes ide vagy oda, ez nem igy mukodik sajnos.


Ezek szerint nem faj meg neki elegge a dolog, mert ha igy lenne, valtoztatna. Gaz, hogy, hogy nem figyel magara, de valoszinuleg egyszer eljon majd az a pont is, amikor belatja, hogy ez igy nem mehet tovabb.

2021. jún. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!