Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A transzneműség mentális...

A transzneműség mentális betegség?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy sok helyen kikerült a mentális betegségek listájából. De például a bulémiát mentális betegségnek tartják. Én úgy gondolom, hogy mindkettő testképzavar. Nem mondanám teljesen egészségesnek azt az embert aki nemváltó operációt akar. Az az ember egészséges aki el tudja fogadni a testét olyannak amilyen és harmóniában tud élni vele. Pont ezért is gondolom úgy, hogy a gyermekeknek kell erről beszélni, de úgy kell bemutatni mint akármilyen más mentális betegséget. A transznemű embereket el kell fogadni, pont úgy ahogy a bulémiás, skizofrén, egyéb más mentális betegséggel küzdő embereket, hisz ez is éppolyan betegség mint az utóbbiak.

2021. jún. 15. 20:04
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
35%
Is.
2021. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
39%
az
2021. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
40%
Igen, csak sajnos kezdik úgy beállítani, mintha normális lenne. El kell őket fogadni, de azért van egy bizonyos határ.
2021. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
12%
nagyon nem kell őket elfogadni
2021. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
35%
Persze, hogy az. Oké, hogy van aki a saját neméhez vonzódik, de az olyanok, akik férfiként nők akarnak lenni, vagy fordítva, azt ne mondja nekem senki, hogy az mentálisan 100%-os, a homoszexualitással nincsen bajom, a transzoktól okádni tudnék.
2021. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim válasza:
20%

Nem. Én transznő vagyok, de leszbikus. Azaz férfi, akik nőkkel szexel, és szexelhet velem leszbi lány is, mert leszbi vagyok én is. >:)


Amelyik leszbi lány meg erre nemet mond, az transzfób!

2021. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
61%
mi a rücskös istenfasza van?
2021. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit tekint az adott korban betegségnek az "orvostudomány", az csupán kategorizálási kényszer következménye. Az viszont tény, hogy a nemi hormonoknak az emberi agy fejlődésére gyakorolt hatása nem feltétlenül pontosan meghatározott és definiált (hiszen a biológia lágy rendszer), így aztán ritkán, de előfordul, hogy adott személy elsődleges nemiszervei és hormonrendszere nem egyezik az érzelmi és viselkedési fejlődésével és ezáltal az önképe ellentétbe kerül a "biológiai" meghatározottságával. Nagyon keveset tudunk agyunk érzelmi és világlátási fejlődéséről.
2021. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
91%

A transzneműség nem úgy működik, hogy valaki fejibe veszi, hogy transznemű, a legtöbb ilyen ember NINCS IS TISZTÁBAN a saját, óvodás kora óta jelentkező beilleszkedési, viselkedési problémájának, mentalitásbeli másságának valódi okával, azzal a tényállásal, hogy ő transznemű. A másik meg az, hogy a pszichológiai értelemben transznemű emberek többsége KIVÁLÓAN EL VAN A BŐRÉBEN, a 95%-uk nem akarja magát átoperálgatni, de pszichológiailag ő attól még transznemű... Tehát nem az a transzneműség definíciója, és nem is az a kulcskérdése, hogy valaki mit akar magából, vagy mit nem. Ez nem akarás játék. Sokan kiválóan elvannak a bőrükben, legalább is ellennének benne egy lakatlan sziget közepén, ahol nem kell egy ilyen dolgokhoz végletekig aljasan hozzáálló társadalomban létezni. 5-10 éves korban se az érintett, se a többi gyerek nem tudja, mi az, hogy transznemű, de akin látják, hogy nem képes úgyanúgy viselkedni, másabb, azt rögtön kispécizik, elkezdik csúfolni, piszkálni, lökdösni.


Egy pszichológiailag férfinak és pszichológiailag nőnek megvannak a képességei és korlátai, senki se fogja tudni átugorni magát, eljátszani olyat, amire ő nem képes. Pedig a társadalom egész életükben önelfojtásra és színjátszásra készteti őket.


Tudod, ha valaki férfiként megy le az utcára, aztán leszólítja csak a szomszéd vagy akármilyen random ember, még azt is meg kell válogassa, mit gondol, és mond, mert egy férfi olyat nem gondol, és nem mond, amiket egy nő gondol, és mond. Ha mégis, akkor rögtön lejön, hogy húha mivan, ez 6uzi? Aztán akár jól be is verik a képét. Hát éljél le te úgy egy életet, hogy egész életedben remegve azon kell aggódnod, nehogy elkedjék veled a tegnap esti focimeccset kitárgyalni, aztán nehogy kiderüljön, hogy te nemhogy azt se tudod ki nyerte tegnap a világbajnokságot, hanem hogy egyáltalán volt olyan. És akkor mit gondolsz, mit kell egy transzneműnek 8-tól 4-ig meg 0-24-ben meg 0-80 évig megjátszania? Egy mozdulata nem lehet olyan, amilyen lenne. Ami ő, azt el kell titkolni, ami meg nem ő, ott nem fog tudni megfelelni, mindig ő lesz a legbutább, a legbénább, őt fogják egész nap mindenki előtt megalázni, megszégyeníteni, öngyilkosságba kergetni. Tudod nőként, hogyan lehetnél szép, de neked direkt el kell rondítani magadat, mint valami borzalmas, tohonya Mézga Géza, mert különben lekiabálnak az építkezésről, hogy mi van, kôcsôg! Hát éljen le egy önmagával ellentétes pszichológia színjátékban egy életet, aki tud, aztán mondjon ilyeneket! Nem lehet ebben a társadalomban félelem nélkül női lénynek lenni férfi megjelenésben vagy férfinek női megjelenésben, ha az ember nem képes folyamatosan gúny, atrocitás és támadás tárgya lenni. Ebben a legszívósabb ember is felörlődik.


Ugye vannak számon felüli nemi kromoszóma eltérések. Aztán van, akinek nem az a testi neme, mint amit a kromoszómái kódolnak. Nem az, mert valami hormonérzékelési probléma miatt terhesség alatt mégsem úgy fejlődőtt ki, ahogy megírták neki. Megmaradt nőnek, aztán kiderül 30 évesen róla, hogy XY! Van ilyen. Aztán van olyan feles állapot, hogy valakinek részben ilyen és olyan nemiszerve is kifejlődik, és akkor nem tudják meghatározni "jogilag", hogy akkor mi is ő, egyes vagy kettes: ez az interszexualitás. A transzneműség pedig az a speciális eset, amikor az egész testhez képest "csak" az agyat érintette az efféle másképp fejlődés, tehát külső ránézésre nem olvasható le a gyerekről, hogy itt ilyen problémák vannak, csak ha elkezdesz majd vele beszélgetni, akkor lejön róla. Ez egy életre szóló biológiai állapot, olyan, mint a hatujjúság és nem olyan, mint a múlt havi fogyókúrás tesképzavar, mert ennek alapja van: Itt az lenne a zavar, ha a transznemű nem transzneműként gondolkodna. Kíváncsi vagyok, hogy az interszexuális egyénre is ránéznének ezek a mások biológia állapotából, egészségügyi kínjából, nyomorából politikát(?!) csináló embertelen bunkó állatok, aztán azt mondanák neki, hogy ilyen márpedig nincs, ez csak hóbort, kulturális fertő?


Méghogy operálgatást akar! Emberként akar létezni, félelem, szorongás nélkül ki akar tudni menni ő is az utcára, ami másoknak olyan természetes, elmenni egy iskolába, munkahelyre, akárhová, úgy, hogy nem azon kell rettegnie, mit fognak vele ott művelni. Ez meg csak úgy lehetséges, ha a személyisége és a kinézete azonos az embernek.

2021. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, mit jelent a transzneműség, utolsó, csak azt nem értem, hogy miért nem tartják már sok nyugati országban mentális betegségnek. Valamennyire az új törvényre is akartam ezzel reflektálni, hogy nem akkora gond, hogy korlátozzák, hogy ki, milyen keretek között beszélhet erről a témáról a gyerekeknek. Mivelhogy másképp fogja előadni ezt a témát egy pszichológus és megint máshogy egy LMBT+ aktivista. Míg az LMBT+ aktivista nem feltétlenül tartja mentális betegségnek, és inkább az önelfogadás felé buzdítja a gyerekeket, addig a pszichológus tudja, hogy ez egy betegség, és az emberek akik ebben SZENVEDNEK nem mindennapi megpróbáltatásnak vannak kitéve. Ráadásul lehet, hogy az LMBT+ aktivitása nem feltétlen említené meg, hogy a nemváltás után a beteg öngyilkosságra való hajlama nem feltétlenül csökken, illetve nagy rá az esély hogy évek múltán visszatér. Persze az önelfogadás nagyszerű, de elsősorban a saját testével kellene tudni megbarátkoznia az embernek. Persze ha valaki szenved ebben a betegségben ugyanúgy segítségre szorul, de azt hiszem, hogy ezt ez a törvény nem lehetetleníti el.
2021. jún. 15. 22:24
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!