Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha cukros étel fogyasztása...

Ha cukros étel fogyasztása után gyorsabban ver a szívem, az lehet inzulinrezisztencia? És ilyen fura idegességérzetem is van.

Figyelt kérdés
További tüneteim a soványság, PCOS, gyakori éhségérzet gyengeséggel társulva(főleg reggel nagyon erős farkaséhség), és leginkább a sütiket kívánom, a sós kajákat nehezen diktálom magamba :/ 25 éves nő vagyok.

2021. jún. 21. 08:30
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Édes szájú vagyok én is, inkább az édeset kívánom mindig, de barátnőm, ha éhes akár napközben is, akkor már nem érzi jól magát, feszült ő is, valószínűleg idegrendszeri sajátosság, mert neki nincs baja a vércukorral. Önmagában a gyors szívverés nem ad okot inzulinrezisztenciára, de természetesen attól még lehet, csak itt ahogy leírod, nem igazán a cukor a probléma, hanem az étkezési szokások. Este gondolom sokat eszel.
2021. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 az éhgyomri vércukrommal nekem sincs gond, de az orvos azt mondta, hogy ez semmit nem jelent, mert az inzulinnal attól még lehet.


Nem eszek este sokat, inkább könnyű kaját szoktam. De ez a farkaséhség mindig van, akkor is, ha 8 után már semmit nem eszek meg akkor is, ha még 10-kor bekapok valamit. És az sem számít, hogy mit eszek, ha szénhidrátot vagy ha fehérjét, akkor is így kelek és nagyon bosszantó.

2021. jún. 21. 10:16
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, én csak tippeltem, de az orvosodnak igaza van, hogy az éhgyomri az nem jelent sokat, de ennek vannak más tünetei és ezt csak terheléses cukorvizsgálattal lehet eldönteni, arra meg alapos indok kell. Meg kell mérni evés után is fél óránként otthon, az lehet jelzés értékű.
2021. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha diagnosztizálták a PCOS-t, akkor mi a kérdés? Doki nem mondta, hogy kezelni kéne? Méghozzá IR diétával?
2021. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 nem...eszébe sem jutott IR vizsgálatra küldeni. Amúgy PCOS nem jár mindig együtt vele.
2021. jún. 21. 23:57
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: Mondjuk gondolhattam volna, hogy inkompetens a doki... mennyi bajt megspórolhattam volna én is, ha az adott orvos azonnal segít...

Mindenképp menj el terhelésre, ha kell, magánúton, mert a tüneteid is erre mutatnak, ráadásul a PCOS mindig IR-el jár együtt. Fordítva igaz, amit mondasz, az IR-esek nem mindig PCOS-ék, mint én is. Sok sikert!

2021. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!