Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Soha nem voltam még ilyen...

Soha nem voltam még ilyen rosszul, lehet ez bélelzáródás?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hete vagyok rosszul: fáj a hasam és székrekedésem van.

Utoljára hétfőn tudtam elmenni wc-re, de akkor is csak azért mert hashajtót vettem be.

Kétszer is voltam a háziorvosnál, hashajtót írt fel, amit 3 napja szedek de egyáltalán nem hat.

Még soha életemben nem kellett hashajtót szednem és nem volt ilyen sokáig székrekedésem.

A hét elején még tudtam valamennyit enni, de az elmúlt napokban szinte semmit mert utána még jobban fáj a hasam és úgy érzem, hogy körülbelül felrobbanak a beleim.

Az orvosi ügyelet nem veszi fel a telefont, többször is próbáltam hívni őket.

Valakinek van esetleg ötlete, hogy mit tudnék tenni?



2021. jún. 26. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megiszol 3 liter barack levet szivem leküldesz egy üveg lekvárt melegen esetleg még tejet is iszol rá. Úgy fogsz fosni mint a kisangyal.
2021. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de legjobb lenne bemenni egy kórház SBO-jára.
2021. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kivizsgáltatnám. Ha nem is feltétlen bélelzáródás, de bármi más lehet. Én azt csinálnám, hogy kérnék egy beutalót a háziorvostól gasztroenterológiára, és attól függően, hogy mikorra van időpont (ha kell időpont), mérlegelném a fájdalom alapján, hogy kivárom-e azt az időt. Ha nem bírod kivárni, vagy hirtelen nagyon rosszabbodna, akkor besétálsz bármelyik kórház sürgősségi osztályára, és ott fognak fogadni.
2021. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elmúlt napokban szinte csak vizet ittam és pépes ételeket ettem, ezektől normál esetben már hasmenésem lenne, de most nem használ semmi. Ma csak pár falat ételt ettem de már attól rosszul lettem, hatalmasra van duzzadva a hasam és ha megnyomom a hasfalam akkor bizonyos pontokon eléggé fáj..ha most ennék vagy meginnék 3 liter akármit szerintem szétrepedne a belem
2021. jún. 26. 21:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor ne késlekedj, menj a sürgősségire.
2021. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kértem gasztroenterológushoz beutalót, annyit mondot, hogy hát igen majd kellene menni, de végül nem adott beutalót...

Mondjuk valószínűleg sokat kellene várni, hogy sorrakerüljek, a mostani probléma meg elég sürgős..

2021. jún. 26. 21:26
 7/15 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy hova kell ilyenkor menni és, hogy így hétvégén ellátnak-e normálisan

Egyszer mentem el korházi ügyeletre a szívem miatt, ott kb semmit se segítettek

2021. jún. 26. 21:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Az SBO-n mindig kötelesek ellátni.
2021. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Budapesten

Akkor holnap reggel megpróbálom

2021. jún. 26. 21:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire van közel hozzád a Klinikák metróállomás, de a Semmelweis Egyetem SBO-ja szerintem egy egész profi hely. Oda is nyugodtan mehetsz, elvileg ez a dolog nincs lakóhelyhez kötve.
2021. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!