Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet szívrohamom?

Lehet szívrohamom?

Figyelt kérdés

Másfél-két hete érzek magamon szívroham szerű tüneteket. Napi többször. Lehetséges hogy ennyi ideig “készülődjön”?



Ui.: - nem, nem vagyok pánikbeteg.

- Egy éve voltam szívultrahangon és akkor még teljesen egészséges volt a szivem.



2021. jún. 30. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz szívroham-szerű tünetek alatt? Pl. angina pectoris lehet, de ha aggódsz, érdemes lenne elmenned orvoshoz.
2021. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínübb, hogy refluxod van, az okoz ilyen tüneteket.
2021. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Írd le pontosan mit érzel és mikor.


Az angina olyan fájdalomérzettel jár mintha ráülnének a mellkasodra.

Ha mondjuk fizikai megterhelésre jelentkezik mindig a fent említett fájdalom akkor lehet gyanakodni bajra.


Most ezt szívesen leírom bővebben is de ezzel a kérdéssel is az a baj mint sok másikkal hogy nagyon kevés infót adsz meg ahhoz hogy bármit is lehessen mondani.

Kor? Dohányzol? Iszol? Mikor jelentkezik a fájdalom? Pontosan hol? Van valami ami elmulasztja? Vagy folyamatos a fájdalom? Miért voltál szívultrahangon? Ha eszem bejut még valami akkor írok még.

2021. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok. Nem dohányzom. Csak ritkán iszok. A fájdalom általában minden ok nélkül lép fel, főként délelőtt és este. A melkasom közepén vagy kicsit balrább. Van hogy nyomó érzés ami azért a fájdalomküszöbömet nem üti meg de kellemetlen, de az is elő fordult már hogy egy rövid szúró fájdalomként jelentkezett. Emelett ilyenkor mindig hányingerem van és nehezen kapok levegőt, illetve olyan is van hogy elkezd mellette fájni a hátam vagy a vállam. Nem nagyon mulasztja el semmi, magától múlik el 10perc-2óra alatt.

Azért voltam ultrahangon mert akkor is féltem hogy valami baj van a szivemmel. Miután kiderült hogy nincs pszichologushoz mentem mert mindenki azt mondta hogy biztosan csak pánikolok, de ott megmondták hogy nincs szó ilyenről.

2021. jún. 30. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: nekem kb ugyanilyen tünetekkel kezdödött a reflux.

Próbáld ki, ilyenkor sokat segít, ha egy-két magnéziumtablettát beszedsz.

2021. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem iszol túl sok szénsavas üdítőt? Nincs gyomorégésed?
2021. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De elég sok szénsavasat iszok, de ha jól emlékszem gyomorégésem nem volt mostanába
2021. jún. 30. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van úgynevezett néma reflux is, ami nem jár klasszikus gyomorégéssel, csak az általad leírt tünetek lehetnek.

A szénsavas italokat hagyd ki, lehet, hogy segít.

2021. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen nem angina és nem is szívroham.

Más irányba kutakodj, amúgy én is refluxra gyanakszom

3#

2021. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget!
2021. júl. 1. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!