Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban hipochonder vagyok és...

Valóban hipochonder vagyok és én kombinálom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom minél rövidebben leírni a sztorit, ha van kérdésetek inkább írjátok válaszba :D

Szóval tavaly a korona kezdetekor jött nekem ez az egész, elég stresszes voltam. A semmiből jöttek ilyen kis enyhébb, ám zavaró emésztési panaszok: napi 1 alkalommal lazább széklet, gázosodás, főleg reggeli órákban. Volt hogy a széklet oké volt, volt, hogy megint lazább.

Én már ezzel elmentem akkor házidokihoz - anyámat kicsit idegeltem, mert ő az előző dolgaimból kiindulva hipochondernek tart. Doki kikérdezett, azt mondta esetleg valami érzékenység kajára. Gasztró ekkor nem rendelt (ez augusztusban volt) elmentem magánba intolerancia tesztre. Egyedül a tej jött ki, tojás enyhén. Diétáztam tejre jó ideje, plusz probiotikum kúra és jó lett a széklet viszonylag sokáig, hébe-hóba volt még ilyen. Azért a doki ajánlotta, hogy kéne egy glutént is nézni, ezért elmentem decemberbe gasztróra, megnézték, negatív, teljes vérkép oké, de a süllyedésem 1 értékkel meg volt növekedve és ezen lovagolni kezdtem, hogy mi van, ha nekem krónikus gyulladásom van, crohn stb.

Na ahogy ezen kattogtam és próáltam visszavezetni a tejet, a széklet továbbra is néha laza volt, bár mindenki győzködött, hogy azzal semmi baj nincs, pláne ha napi 1 és tuti a stressztől produkálom. Aztán jött valami, ami a plafonra vitte az idegeim: piros vért láttam a kaki tetején. Halálosan durva letargiába estem, mikor nem először volt már, elmentem proktológushoz. Megszületett az eredmény: az ánuszrózsán belül egy kis kitüremkedés begyulladt és a doki azt mondta ez vérezget néha, okoz kellemetlenséget, írt rá kúpot.

Tehát, eddig a leleteim javarészt negatívak, házidokimmal együtt vagy 4 orvos látott/vizsgált, mégis mai napig parázom, ha hasmenéses székletem lesz akár csak pl. 2 hetente pár napra vagy ilyesmi. Mindenki szerint túlkombinálom és sokkal durvább tüneteim lettek volna már, ha ez komoly baj lenne. Szerintetek ezen a ponton szakember segítségére szorulok, tehát ez tényleg nevezető hipochondriának?



2021. júl. 2. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Fantasztikus, de ne aggódj pár (tíz) év múlva már a kemény székleted miatt fogsz aggódni...
2021. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt most hogy érted? :D
2021. júl. 2. 12:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan ha nincs baj akkor csinálok magamnak.

Engedd el ezt a dolgot ,mert attól hamarabb leszel beteg,hogy állandóan tüneteket keresel,meg problémákat.

Ha mesélnék a saját 💩-ról már koporsót rendeltél volna magadnak a helyemben.

Kb minden 2.embernek vannak ezzel gondjai.

Megtanultam együtt élni ezzel.

Tudom mikor mit nem ehetek és akkor nincs gond.

Semmi több ez,mint ismerem a szervezetem működését.

Sosem jutott eszembe hogy dokihoz rohangáljak ezzel.

A sok szemét kaja, amiket megeszünk meg egy kis stressz pont elég.

Egyiket sem könnyű elkerülni.

2021. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Senior Séf ***** válasza:
26%
Nincs igaza 1-es versenyzőnek. A széklet normálistól való (sötétbarna, formázott) eltérése mindig valami diszfunkcióra utal. Idestova népbetegségnek számít az autoimmun fellángolás, ami mindig a belekben kezdődik. Sajnos teljesen megfoghatatlan, hiszen gyakran 72 óra eltelik egy étel elfogyasztása után, mire valamilyen tünetet produkál, valahol a testedben, látszólag teljesen függetlenül a beleid állapotától.
2021. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Mondjuk ilyesmiről hallottam, hogy nagyon sok embernek van már ilyennel gondja, szinte népbetegség, talán ez az IBS. Nálunk már elvileg minden 5. ember azt hiszem. Engem egyedül a vérzés ijesztett meg, bár piros színű volt, amúgy azt is sokan elbagatellizálják, mert voltak akik mondták nekem hogy "jaaaj hát ez csak aranyéér" de mondom basszus azért azzal se kéne játszani. Elmentem, aztán ugye nem is az volt, bár nem nagyobb probléma dokker elmondása szerint és ő szakmájában az egyik legjobban dicsért, tehát neki azért csak lehet hinni.

#4 szerintem te a lyukasbél szindrómára gondolsz, mikor valakinek sok érzékenysége van meg szarrá megy a bélflórája

2021. júl. 2. 13:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért az aranyér se olyan tragikus.

Sosem voltam vele dokinál.

Akinek műtötték is ugyanott tart mint én.

Nem eszek gyakran és túl csípős kaját, figyelek hogy lábról ne fázzak fel.Nagyon ritkán iszok 3:1 kávét. Nekem ezek okozzák. Ha mégis kijön, akkor egy kenőcs vagy kúp megoldja.

Egyél sok rostosat

Én zabpelyhet szoktam gyakran reggelizni vagy turmixba.

Ülő munkánál használj a székre párnát és ne üldögélj órákig a wcn pl telefonnal.

2021. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nekem nem aranyér lett, csak arra volt gyanúm.

Criptitist írt fel a dokim, magyarázta ilyen kis modellel, hogy egy kis felületen a crypta (ami amúgy én se tudtam mi, de ilyen kis bőrkitüremkedés, ami nyálkát csinál) az lett begyulladva egy kis részen.

Igazából szerintem majdnem olyan, mint egy aranyér ugye az is akkor baj, ha begyulladnak valakinek és akkor vérezget/nyákot hagy egyéb cukiságok.

Nekem elég ritkán van székrekedéses székletem amúgy, inkább lazább, de van hogy tök változó

2021. júl. 2. 13:34
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor végképp nem értem, minek csinálsz magadnak ennyi problémát a semmiből.

Kicsit odafigyelsz magadra és ezek az apróságok nincsenek is különösebb hatással az életedre.

Ezzel az erővel azon is lehetne idegeskedni,hogy süt a nap vagy esik az eső.

Foglald el magad értelmes dologgal és az ilyen dolgokon nem akadsz fenn.

Amikor a környezetednek az agyára mész egy szerintük semmiséggel,akkor az már figyelmeztető jel kéne legyen,hogy gondolkodj el.

2021. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, azért a diagnózis előtt voltam jóval idegesebb, akkor eléggé féltem. De úgy vagyok vele, hogy pontot akartam tenni az i-re, mert nem volt normális több mint fél éve parában lenni..

Szerintem sokkal jobban oda fogok figyelni még inkább az étkezésemre ezentúl, nem csak a tejtermékeket fogom kizárni, nagyon sok olyat eszünk meg tényleg, ami ártalmas, mű kaja. De első körben a stresszen kéne javítanom, az biztos!

2021. júl. 2. 14:24
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem hipochonder vagy, és ezt azért mondom, mert én is az vagyok, és a leírásodban magamra ismertem. Igaz, én nem a székletem miatt parázok, de én is képes vagyok minden apróságot felnagyítani és stresszelni rajta.

Pl mikor kijött az ekcémám valamitől, rögtön az jutott eszembe hogy biztosan cukorbeteg vagyok és így jelez a szervezetem. A tavasszal mikor picit megfájdult a torkom, rögtön covidra gyanakodtam, rettegtem h lélegeztetőre kerülök. Amikor pedig csomót találtam a mellemben, egyől ráknak hittem, már elképzeltem ahogy levágják a mellemet :(

Próbálon csitítani a fejemben ezeket a kénnyszerű gondolatokat de nem egyszerű. A külvilág csak annyit ért ebből hogy minden felfújok és a semmiért csinálom magamnak a bajt, amikor nincs is okom rá. De sajnos ezt csak az tudja átérezni hogy milyen, aki maga is benne van :(

2021. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!