Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez most akkor reflux?

Ez most akkor reflux?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Már lassan 1 éve figyelem magamon azt a jelenséget, hogy napi szinten ég a gyomrom, ha olyan kajákat eszek amik ugye serkentik a gyomorsav termelődést. Csináltam salvus víz kúrát, az segített, savlekötőket csak akkor szedek ha alkoholt is fogyasztok és nagyon ég a gyomrom. Már együtt élek a dologgal, tudom, hogy mit kell kerülni, s mit nem, illetve sokszor rágózom, az is sokat segít. Nem dohányzom, nem drogozok, alkoholt is alkalmakkor iszok (akkor mondjuk nem keveset :D)


Na de itt jön a csavar. Olvasgatom, hogy sokaknak ilyen felböfögése van, visszajön teljesen a gyomorsav, alig kapnak levegőt közben, stb.


Nekem ilyenek egyaltalán nincsenek. Ha ég a gyomrom egy apró kellemetlen érzést érzek pár mp, semmi utóíz, semmi sav a szájban, böfögés ami ritkán előjön, de az is ha sokat iszok például kajára vagy ilyesmi.


Mit gondoltok ez akkor most ilyen enyhe reflux vagy akár allergia is lehet, esetleg más? Orvoshoz azért nem fordultam még mert nem zavar annyira, viszont érdekelne, hogy hátha valami más is okozhatja. Valaki esetleg ugyanebben a cipőben járt-e, mi segített rajta? Köszönöm előre is a válaszokat!


20/F



2021. júl. 5. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez 'kezdődő reflux' ha van ilyen, vagy csak gyomorégés. Van akiknek bizonyos kaját nem bír a gyomruk pl a csípőset és ilyenkor ég a gyomor, de az még nem reflux. A gyomorsav visszajövetele a reflux úgy tudom
2021. júl. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez reflux,! Hát még ha kezdődő is, de figyelned kell rá. Nem azért mert jajj egy kicsit ég a gyomrod, hanem azért mert rosszabbodhat ha nem kíméled a gyomrod. Én 40 vagyok, odafigyelek már 15 éve arra hogy mit eszek és így egész jó. De ismerek olyat aki nem kíméli magát, neki se gyógyszer se tej , semmi nem segít. Az alkohol a legrosszabb amit tehetsz a gyomroddal.
2021. júl. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!