Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebbe belehalhatok?

Ebbe belehalhatok?

Figyelt kérdés

Gyakran szédülök és elfelejtek dolgokat. Napi 3 liter vizet iszok most nyáron a meleg miatt 5-öt is mégis mindig szomjas vagyok. Haveromnál voltam tegnap és megkérdezte az anyukája hogy nem e vagyok cukorbeteg mert a barátom mondta hogy fura szagom van (pedig napi 2x szoktam zuhanyozni) és ő is érezte hogy acetonos vagy milyen és ő is mondta hogy amiatt lehetek mindig szomjas.


Kértem anyut hogy mérje meg a vércukromat (van ilyen mérője mert időseket ápol, csak az nincs hozzá amire cseppenteni kell a vért) de mondta hogy nem fog engem szúrkálni és nincs is bele az a valami csak 2db ami vészhelyzetre van ha az egyik néni rosszul lenne és nem akar venni mert drága. Én nem tudok venni mert 14 évesen nem szolgálnának ki a gyógyszertárban és nincs zsebpénzem se. Anyu minden nap megy kiváltani a nénik gyógyszereit és a gyógyszertáros néni biztos be is köpne neki mert ez egy kis falu.


Tavaly már egyszer megmérte nekem mikor elájultam, akkor 20 vagy 21 volt (nem tudom hogy mennyi a normális de ez elvileg soknak számít) de azt mondta hogy belefér mert egy órával előtte ettem és majd úgyis lemegy.


Mikor elmondtam amit a barátom anyukája mondott nagyon mérges lett és kiabált hogy ne akarjak cukorbeteg lenni mert akkor egész életemben szúrkálhatom magam és gyerek amúgy se lehet az. De van egy hatodikos lány (én most leszek nyolcadikos) aki az szóval vannak kivételek nem??



#szédülés #szomjúság #Elfelejtek mindent #Cukorbeteg lehetek
2021. júl. 8. 17:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Belehalhatok?? Nem lehet hogy csak kórházba kerülök ott meg kapok gyógyszert és megmondják anyunak is hogy nekem ez kell? Nem baj ha minden nap meg kell böknöm magam ha cserébe elmúlik a szédülés és nem felejtek el mindent.
2021. júl. 8. 17:44
 3/33 anonim ***** válasza:

Vannak olyan gyógyszertárak ahol ingyen mérnek cukrot, vérnyomást, véroxigént. Keress egyet. Ez amúgy vesebetegség is lehet(nekem az van).


Vagy háziorvoshoz menj. Oda egyedül is mehetsz. Anyud elég furán viselkedik :(

2021. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Csak egy gyógyszertár van a faluban és oda jár anyu minden nap a nénik gyógyszereiért szóval lebuknék.
2021. júl. 8. 17:53
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Szóval tavaly 20-as volt a vércukrod és az illető szerint ez belefér? Csak, hogy tudd, ez nagyon magas érték és nem fér bele étkezés után sem. Ezzel már rég kórházba kellett volna kerülnöd. Próbáld megméretni valahol, mert ha valóban cukorbeteg vagy, akkor igenis meghalhatsz. Lehet, hogy most csúszol bele a ketoacidózisba, abból pedig nem egyszerű visszajönni. Anyukád meg megérdemelne egy kiadós szidást, hogy a gyermeke nem ér meg neki egy nyomorult tesztcsíkot. Amúgy pedig mutasd meg neki ezt a kérdést és a válaszokat is.
2021. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Dehogy mutatom meg!

Mikor elmondtam amit a barátom anyukája mondott akkor is 1 órán keresztül ordibált velem!

2021. júl. 8. 17:57
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Menj be egy városba és keress ott gyógyszertárat. Nézd meg neten hol van ilyen.


Menj háziorvoshoz és kérj segítséget. Mond el mi van anyuddal...


Bárkitől, de kérj segítséget. Ez nem játék. Cukorbetegségnek sok szövődménye lehet.

2021. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem tudok bemenni városba mert anyu megtudja és nem is buszozhatok egyedül csak ha ő vagy apu vagy mama elkísér. Azt is megtudná ha orvoshoz mennék mert a segédje (nem tudom mi a neve) a barátnője!
2021. júl. 8. 18:05
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát ritka hülye anyád van az biztos.
2021. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Valamit tenned kell. Ha tényleg baj van ez csak rosszabb lesz. Végén mentő visz el. Mondjuk az is megoldás, ha annyira rosszul vagy.
2021. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!