Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet? Valaki hasznosat...

Mi lehet? Valaki hasznosat tud mondani? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Egy hónapja voltam vérvételen mivel a legtöbbet hormont néztek ezért kértem ujabb vérvételt akkor minden érték amit néztek ami nem hormon jó volt és most eltérések vannak a vörösvérsejteknél meg még jó párnál magasabb az érték.. ami nagyon aggaszt az hogy a vizeletemben találtak valamit nem tudom mi de a megengedett 10 helyett 500 lett😭 a doktorom meg fejetlenűl irt antibiotikumot és idézem szó szerint ezt mondta " hát itt egy csomó minden bevan karikázva de minden rendben" és ekkor nagyon felmérgelt és megkérdeztem hogy hogyvan minden rendben ha eltérnek az értékek.. Erre ő " ezek az analizisek nem elegek" de nem küldött sehova... nagyon megvagyok ijedve😭

2021. júl. 9. 16:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ehhez látni kellene a laborpapirodat és az eltérések nagyságát.
2021. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Így sokat nem mondtál..az a valami lehet fehérje,baci,cilinder etc.

Valószínűleg gyulladás ( hólyaghurut) lehet,erre kell az antibiotikum és ez okozhat a vérképben emelkedett értékeket. Ezzel nen is kell mashova menni,szedni kell a kúrát és utána kontrollálni. Igyál sokat,esetleg szedj kiegészótésnek tőzegáfonya kapszulát,jót tesz a hugyutaknak.

2021. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
És milyen választ vársz, ha le sem írod, mely értékek, és milyen értékben térnek el? Így azt se tudjuk megmondani, esetleg milyen szakorvoshoz fordulhatsz.
2021. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan nem vagyok otthon de majd leirom.. azt tudom hogy a fehérvérsejt alacsony de az multkor is az volt és a vörös az magasabb.. de majd pontosan megnézem és le irom
2021. júl. 9. 16:17
 5/24 A kérdező kommentje:

Bilirubin 0,3 mg/dl lehett 0,47 mg/dl lett illetve van ott még egy érték 5.13 umol/l helyett 8,3 lett


Eritrocit 4.8 helyett 5.13 lett

Hemoglobin 15g/dl helyett 15,7 lett ( ez nem sok de 1 honapja nem volt megemelkedes) meg meg

Vtm 10.4 fl helyett 12,3 lett. Ezt nem tudom milyen értéket néz

Itt a durvaa leukocyta 10/ul helyett 500 lett.. nagyon félek tényleg

2021. júl. 9. 19:15
 6/24 A kérdező kommentje:
Jobb bordam alatt kb faj meg feszit illetve a hasam is faj azt hittem gyomrom de nem tudom mar hogy mi ez☹
2021. júl. 9. 19:25
 7/24 anonim ***** válasza:

Leukocyta: ha magas, húgyúti, vagy vesegyulladás. De itt le van írva, lehet fals pozitív nem megfelelően tiszta, vagy nem megfelelően tárolt minta esetén:


[link]


A többi laikusként úgy látom, összefügg, mindnek köze van valamilyen formában a vörösvérsejtekhez.

Az általában szív, vagy tüdőbetegeknél fordul elő (netes infó), viszont kiszáradás esetén, folyadékvesztéskor is ilyen labor jön ki.

Összevetve a vizelettel (továbbra is csak laikusként, de sokat elemezgetem a leleteimet), én valamilyen veseproblémára tippelek, az megmagyarázza az összeset.

2021. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De nem daganat ugye? Nagyon megvagyok ijedvee😭
2021. júl. 9. 19:38
 9/24 A kérdező kommentje:
Illetve volt meg egy ertek aminek a doktor azt mondta hogy nem iszok keveset es azert alacsony
2021. júl. 9. 19:39
 10/24 anonim ***** válasza:

Mint írtam, laikus vagyok (daganatos beteg), és beléd sem lát senki. De szerintem nem daganat, inkább gyulladás. Az antibiotikum ebben az esetben segít. Ha mégsem, akkor én kérném a dokit, küldjön el ultrahangra, az eredménytöl függően meg nefrológiára.

Egyébként a vérértékek eltérését mint írtam, folyadékvesztés is okozhatja, így gyanítom, túl alacsony folyadékbevitel is.

Ami viszont szintén leterhelheti a vesét...

2021. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!