Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg lehet szüntetni a horkolást?

Meg lehet szüntetni a horkolást?

Figyelt kérdés

Szégyellem, nő létemre rettentő csúnyán alszok. Nagyon hangosan horkolok, és olyan mintha fulladoznék álmomban a környezetem elmondása szerint, viszont én sosem érzem magam fáradtnak reggel, ki pihent vagyok. Sajnos a horkoláson miatt nem nagyon szeretek máshol aludni, csak otthon. Rokonoknál sem merek aludni, mert volt már rá példa, és azt mondták, olyan vagyok mint egy medve. Nemrég találtam aliexpresszen egy ilyen kis dolgot

HUF 282.19 | 2PCS Anti Snoring Sleep Nose Clip Snore Stopper Aid Nasal Dilators Device Congestion Aid No Strips Cones Freeship

[link]

Ami elvileg segít szépen venni a levegőt, és ezáltal nem fogok horkolni. Nem tudom az ilyen kis mütyür segítene e valamiben, vagy ne rendeljem, mert felesleges?

Előre is köszönöm aki segít. :)



2021. júl. 12. 02:04
 1/6 anonim válasza:
100%

Tapasztalataim szerint nem használnak ezek a segédeszközök. Próbálkoztam hasonlóval, sajnos még a gyógyszertárban kapható vény nélküli spray-k és tapaszok sem segítettek.

Elmondásod alapján (úgy érzed mintha fulladoznál álmodban és a többiek szerint nagyon hangos vagy) ez sajnos kóros horkolás, valószínűleg alvási apnoé lehet. Elméletileg ez egy betegség és az alvás közbeni légzéskimaradás a legfőbb tünete.

Én a saját horkolásommal professzionális alvásdoktorhoz mentem. Az ő javaslatára "hordok" azóta is minden alváshoz egy alvássegítő gépet és ez gyakorlatilag teljesen megszünteti a horkolást amíg rajtad van (nem mellesleg megszűrt, tiszta levegővel lát el). Mivel az alvásmedicína az orvostudományban még eléggé új ágazat ezért nem tudni egyelőre mi okozza pontosan a horkolást személyenként (pl. leginkább lehet hogy elhízás, dohányzás, alkoholfüggőség, szervi problémák stb.). Személy szerint egyelőre már lassan 4-5 éve velem van a gép. Úgy hallottam van akinek megszüntette a horkolást, van aki egész életében "hordja" sajnos. De nagyon könnyen megszokható cuccról beszélünk és tapasztalatom szerint senkit sem zavar a működése sem közvetlenül melletted szundítva sem. Áram kell hozzá és egy megfelelő méretű maszk. (Kb. így nézel ki vele alvás közben: [link]


Ha gyógyulni akarsz tehát, én ezt ajánlom. Nem az olcsó AliExpresses kütyüket... sajnos ezek csak azoknak fognak használni akik "alkalmi" horkolók de sanda gyanúm hogy légzéskimaradás esetén még nekik sem.


A dokim elérhetőségét belinkelem. Nem kuruzsló, rendes doktorátussal bíró egyetemi előadó és kutató, aki nagyon diszkréten kezeli az érdeklődőket:

[link]


Én ajánlom, hogy belevágj. Inkább erre költs pénzt mint csodaszerekre, amik csak csalódást okoznak.

2021. júl. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Előző vagyok.


Még annyi, hogy nekem a terápia segít, úgy vélem. 4-5 éve van velem a gép, de azóta nemhogy nem fulladok esténként de mindig kipihenten kelek. És még az ébresztőórámra is fel tudok kelni, ha korán kell felpattanni. Semmiben sem akadályoz a cucc. :)

2021. júl. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod. 😊

Utána nézek az orvosodnak majd, érdekel ez a gép, nem tűnik elviselhetetlenebbnek mint úgy elaludni, hogy tudod a családot zavarja a horkolás😊

Egyébként én magam nem hallom a horkolásom, sem azt, hogy nem kapok levegőt, én jól alszok. Mivel én túlsúlyos és cukros is vagyok, a nehéz legzést valószínűleg ez váltja ki. Nem tudom mennyire játszik rá, hogy nincs kivéve a mandulám. Azt sem írtam le a kérdésben, hogy nem minden napos ez a nehéz légzés, inkább csak akkor, ha elalvás előtt ettem vagy aznap sokat ettem. A normális diétás napokon csak a mély és hangos horkolással és szuszogással van a gond.

De azért fel keresem majd a dokit, biztos ami tuti. 😊

2021. júl. 12. 02:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fülorgégésszel is kéne beszélned, azok is megtudják oldani az ilyen problémákat. És persze lekéne fogyni.
2021. júl. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is vettem olyan kis vackot, de semmiben nem segített. :P

Nekem is azt javasolták, hogy van pesten egy olyan orvos aki kitudja vizsgálni pontosan mi okozza és mi a megoldás rá, de ez vagy 700 ezer forint. Sajnos én is horkolok de nem mindig. Vannak napok amikor valamiért nem, így kétlem, hogy olyan dolog lenne amin nem tudok változtatni. Meg kéne figyelnetek, hogy te minden éjszaka horkolsz e vagy sem. Ha van 1-2 csendes éjszakád akkor valami enyhébb oka van.

2021. júl. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Anno volt egy időszakom amikor horkoltam. Kipróbáltam a horkolásgátló órát, de sajnos nem segített, aztán neten találtam az Adenol cseppet, ezt párnára vagy közel az orrodhoz papírzsebkendőre kell csepegtetni, alvás előtt pár nagyot beleszagolni, nekem elmulasztotta teljesen, bár az igaz, hogy én előtte nem voltam horkolós. Nekem 1 évbe tellett mire totál megszűnt a horkolás, de javulás volt már 1 hét múlva is. Sajnos ez borzasztó, én is féltem elmenni haverokkal nyaralni, máshol aludni, borzasztó stresszt is okoz ez még pluszban.
2021. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!