Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be adással a 2. Oltást?

Be adással a 2. Oltást?

Figyelt kérdés

Pfizee vakciálnának az első adagját már kaptam.

1 hét múlva adnám a másodikat.

Viszont most olyan híreket olvasók, ami kicsit megijesztett.

A fiatal férfiak körében szívizom gyulladást okozhat a pfizer második dózisa.

Azért nem szeretnék elpatkolni 24 évesen. Szerintetek be adassam a másodikat?

Igaz lány vagyok, de akkor is megijedtem.



2021. júl. 12. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Persze,hogy be.Több százmillió oltásnál fordult elő néhány eset.Oltás nélkül valószínűleg több szívizomgyulladás van.
2021. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Adasd be! Gondolom 1-2 ilyen esett volt a világban.
2021. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A vírustól is félek. Ezért is oktattak be magam. De nem egy két esetről olvastam.


[link]


Persze millióból 10 eset, ( csak mondtam egy számot ) nem nevezhető kiemelkedőnek, de szívbetegként azért kicsit megrémít a dolog.

2021. júl. 12. 20:11
 4/17 A kérdező kommentje:
Elírásokért elnézést. Telefonról vagyok, és át javít... 🥴
2021. júl. 12. 20:12
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

1.) Ez egy ritka mellékhatás, és valóban inkább férfiaknál fordul elő.


2.) Szívizomgyulladást egy nem teljesen kihevert megfázástól is kaphatsz, sőt ez a felállás lényegesen gyakoribb mint a Pfizer utáni szívizomgyulladás. Hányszor mentél iskolába/dolgozni, holott még nem voltál 100%-ban fitt, és hányszor gondoltál arra, h lehet belőle szívizomgyulladás, vagy más komoly szövődmény? Na ugye…


3.) A szívizomgyulladás nem egy halálos kór, szóval még ha peches vagy (nem leszel), akkor sem kell attól félned, hogy elpatkolsz. Nyilván nem kellemes, légzési nehézséggel, mellkasi fájdalommal és gyengeséggel jár, de hacsak nincsenek eleve nagyon komoly szívproblémáid, 1-2 hét alatt teljesen felépül belőle az ember. Egy ismerősömnek tavaly volt (a tünetek alapján először azt hitték h COVID), egy keddi napon lett meg a konkrét diagnózis, pénteken már annyira nem bírt magával, h ment dolgozni (na ezt mondjuk nem ajánlom).


Végezetül, ha annyira félsz, egy pár napig maradj ágyban a második oltás után. Ha nem hajszolod túl magad, miközben az immunrendszered épp küzd a 2. oltással, tovább minimalizálod az esélyét a szívizomgyulladásnak.

De az oltás 2. felét mindenképpen adasd be!

2021. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Ne hallgass az 5-ösre, meg akar téged ölni. Ne adasd be, ha van a szíveddel baj. Én se adatnám be soha, inkább elkapom a vírust, az a természetes.
2021. júl. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
6-os egyet értek veled.Mármint csak abban hogy nem kell az a lötty
2021. júl. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

16 évesen kaptam meg a pacemakert.

Ezért félek egy kicsit.

2021. júl. 13. 07:07
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Akkor még inkább hagyd szerintem ezt a dolgot vagy másikat adass be ha mindenképp kell az oltás
2021. júl. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
5ös mindent leírt, én csak egyet tudok vele érteni. Ez egy nagyon ritka mellékhatás. Emellett nem is halálos. Oltás után pihenj pár napot és biztos nem lesz gond. De mindenféleképpen adasd be, a vírussal rosszabbul jársz
2021. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!