Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be adással a 2. Oltást?

Be adással a 2. Oltást?

Figyelt kérdés

Pfizee vakciálnának az első adagját már kaptam.

1 hét múlva adnám a másodikat.

Viszont most olyan híreket olvasók, ami kicsit megijesztett.

A fiatal férfiak körében szívizom gyulladást okozhat a pfizer második dózisa.

Azért nem szeretnék elpatkolni 24 évesen. Szerintetek be adassam a másodikat?

Igaz lány vagyok, de akkor is megijedtem.



2021. júl. 12. 20:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező! Az 5-ös vagyok, aki részletesen válaszolt. Azért írhattad volna már a kérdésben is, hogy van diagnosztizáld szívbetegség a háttérben, így már azért érthető, h vannak kétségeid. Ebben az esetben miért nem veszed fel a kapcsolatot a háziorvosoddal, vagy méginkább a kardiológusoddal? Mondd el neki amit itt leírtál, h megkaptad a Pfizer 1. felét, de azóta olvastál bizonyos szívspecifikus mellékhatásokról, és elbizonytalanodtál a közelgő 2. dózissal kapcsolatban. Kérdezz rá, h a Pfizer 2. felét adasd be, vagy inkább egy másik fajta oltást?

Ezzel együtt valszeg továbbra is a Pfizer lesz a nyerő.


Az Astra trombózist okozhat, attól én spec jobban félnék. Mint mondottam volt, a szívizomgyulladásnál ritka a komoly lefolyás, ha nyugton maradsz a s.ggeden, és kihevered. A trombózis más kaliber, ha peched van, hamarabb öl, mint hogy egyáltalán a mentő kiér.


A Modernával gyakorlatilag ugyanaz a gond, mint a Pfizerrel.


A Johnsson 1 dózis, így eleve ki is esik, de előbetegséggel amúgy sem adatnám, pont azért mert jobban megviseli a szervezetet.


A kínai sz@rt sem ér, amúgy is totál más technológia, nem hiszem h bármelyik másik oltással kombinálható.


A Sputnikról nem sokat hallani, de tekintve h erősen hiányosak az adatok amit kiszolgáltatnak, ez nem is meglepő…


A semmilyen oltás pont egy szívbetegnél föl sem kellene, h merüljön, hiszen konkrétan tudjuk, h emeli a kockázatát egy komoly lefolyásnak. Ez kombinálva a remek magyar kórházi állapotokkal, bennem semmilyen kétséget nem hagyna…


Amúgy hasonló helyzetben vagyok mint te. Én is jövő héten kapom a Pfizer 2. dózisát, és van egy velemszületett szívrendellenességem, de bennem föl nem merült, h emiatt ne adassam be. Persze elmondtam az orvosnak, aki adta az 1. dózist, és jövő héten is el fogom mondani (azt is, h van egy rendellenesség, azt is, h magas a vérnyomásom, azt is, h sz@r a pajzsmirigyem, és azt is, h milyen gyógyszereket szedek). Oltás előtt biztos ami biztos szépen bevásárolok 1 hétre előre, utána pedig hazamegyek, és 2-3 napig csak döglök, és nem a WC-n kívül nem megyek sehova. Ha 2-3 nap után is gyengének érzem magam, akkor ez tolódik addig, amíg újra teljesen fitt vagyok.


De mondom, vedd fel a kapcsolatot a kezelőorvosaiddal, az a dolguk, h tanácsot adjanak, és elvegyék a félelmeidet!

2021. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor konzultálok a kardiológussal. Szerintem én is be adatom, mert ha én elkapom a vírust kb biztos, hogy elvisz. De ez egy jó ötlet, megfogadom. A vakcina után 1 hétig kinek mozdulok.
2021. júl. 13. 12:26
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
Nagyobb a valószínűsége annak, hogy elkapod a vírust és belehalsz, mint annak, hogy szívizom gyulladásod lesz.
2021. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
13, kisebb.
2021. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kretens ***** válasza:
100%
Számomra kissé furcsa hogy ha az oltás után tartós kellemetlen vagy végleges egészség romlás állna be mellékhatásként akkor hirtelen professzori szinten kimagyarázzák hogy ezt nem is az oltás okozta.Rebesgetik hogy bizonyos munkakörökben esetleg kötelezővé tennék az oltást.Eddig aki beoltatta magát aláirta azt a papirt amin szerepel hogy az oltást önként kérte ami azt jelenti hogy az esetleges mellékhatásokért senki nem vállal felelőséget.DE ha bizonyos munkakörökben kötelezővé akarnák tenni akkor jogosan merül fel az igény hogy akkor bizony felelőséget kell vállalnia érte az államnak.Ha nem vállal de kötelez akkor az meg kell indokolniuk hogy miért nem.
2021. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Számomra meg az furcsa, hogy miért pont a COVID oltással kapcsolatban vannak kiakadva az emberek, hogy beleegyező nyilatkozatokat íratnak alá, és hogy nem vállalnak felelősséget. Egy halom más orvosi beavatkozásnál ugyanez van, sőt biztos nem én vagyok az egyetlen, akinél az altatásos műtét előtt biztos ami biztos megvárták, amíg félig alszom, és csak akkor tolták elém a nyilatkozatot, hogy itt írjam alá…

A másik, ne legyetek már naívak, ha van nyilatkozat, ha nincs, felelősséget így sem úgy sem kell vállalniuk, ahhoz ugyanis minden kétséget kizáróan bizonyítani kell tudnod, hogy a tartós egészségkárosodás a kezelés eredménye. Tudod milyen ritkán van erre lehetőség? Hacsak nem egy részeg orvos vágja el a torkodat véletlenül a műtőasztalon, szinte esélytelen ilyet bizonyítani, de ha jók a kapcsolatai a dokinak, még ebből sem kizárt, hogy nem bújik ki valahogy…

2021. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kretens ***** válasza:
100%
Én műtőssegéd vagyok és nem oltattam be magam.Be voltam osztva covid-osztályra is.Nekem az a véleményem hogy ez a virus mindenkin átment bármennyire is védekezett egyénileg mindenki ellene.Van aki észre sem vette vagy gyengébb tünetekkel átvészelte voltak aki sokat szenvedtek tőle és voltak sajnos akik meghaltak.Jelenleg egy újabb oltásról beszélnek de előtte most szerintem mindenkinek akik be lettek oltva és akik nem ingyen el kéne végezni az ellenanyag tesztet és ennek alapján kiszűrni hogy kinek ajánlott az oltás.Akinek magas az ellenanyaga annak tud védekezni a szervezete és szerintem felesleges beoltani.Az oltásnak vannak mellékhatásai és bár részben védettséget ad a virus ellen de nem kizárt szerintem hogy akiknek vannak immungyengitő betegsége azokat esetleg nem e erősiti fel.De ez csak az én véleményem.Az lenne a legjobb megoldás ha mindenki egyénenként lenne megvizsgálva hogy számára mi lenne a legjobb megoldás oltás vagy immunerősitő eljárások például extra vitaminbevitel.De erre sajnos sem idő sem pénz nincs sehol a világon.Igy tulajdonképpen mindkét félnek megvan a maga igazsága vagyis az oltáspártiaknak és az oltáselleneseknek.
2021. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!