Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Proktológus vizsgálat?

Proktológus vizsgálat?

Figyelt kérdés
Véreset székelek, és fáj a végbelem legutolsó része, ezért tervezek elmenni proktológushoz, hogy megnézze mi van, mert reparon kúp nem használt. Aki volt már proktológiai vizsgálaton, ha az orvos úgy dönt, hogy használ rektoszkópot, csak simán feldugja, vagy beöntés is kell? Mik a tapasztalatok? Hány perces vizsgálat? Fáj?

2021. júl. 14. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem használ beontest
2021. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na erre tudok válaszolni. :D


Én Svájcban élek, pont ugyanilyen problémám volt, elmentem vele egy proktológushoz még kb 2 hónapja, mert nagyon vérzett (néha szokott vérezni, de most nagyon). Megnézte egy kamerás készülékkel, közben én is láttam a kameraképet. A vizsgálaton oldalra kellett feküdni, felhúzni a térdet, és úgy dugta fel a cuccot, esetemben nem igazán mélyre, csak minimálisan, mert a legutolsó rész vérzett. Kb 2 percig tartott, nem fájt (csak amennyire alapból fájt, a vérzés miatt).


Utána elmondta, hogy ez egy "analfissure", és idős korban ugyan jelezhet végbélrákot, de fiatal korban nem kell emiatt aggódni. A seb magától gyógyul, a legfontosabb a lágy széklet.


Székletlazítóként én előtte vettem Movicolt, de az laktulóz alapú, és ez a doki azt mondta, hogy azt hosszútávon nem szabad szedni, úgyhogy inkább ne szedjem (bár sok orvos ezt ajánlgatja, őszerinte ez káros). Magyarországon ilyen székletlazító a Laevolac szirup. Szóval ha lehet, ne ilyet vegyél.


Ő nekem Laxiplantot írt fel, most pedig Mucilar Avena-t szedek. Nem tudom, ezek elérhetők-e Magyarországon, de lényeg az, hogy teljesen természetes növényi rostok. Ha tudsz szerezni Psyllium Husk-ot, ez az indiai bolhafűmag héja, akkor mindenképp vegyél. Minden nap sok (kb fél liter) folyadékkal elkeverve kell inni, és utána inni rá sokat. De a búzakorpa is jó. Lényeg, hogy pótold a növényi rostokat, igyál eleget és mozogj - akkor lágy lesz a széklet.


Ezen kívül a doki felírt nekem még egy kenőcsöt is, 0.2%-os Nifedipin krémet, ami szintén sokat segített.


Fontos, hogy NEKEM ez volt a problémám, ami nem azt jelenti, hogy neked is ugyanez. Nekem nem aranyerem volt, lehet, hogy neked az van. Az orvos majd segít. Viszont ha laktulóz alapú gyógyszert ír fel, akkor azért nem árt, ha tudod, hogy azt hosszútávon nem jó szedni.


Remélem segítettem. :D

2021. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2: bárcsak minden valasz ennyire hasznos lenne :)

Amúgy a fissura ani (latinul) magyarul végbél repedés (érdekességkeppen irom), nem fájt? Késszúrásszeru fájdalommal illetik.

2021. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es: Persze, nem kellemes az tény, de azért túl lehetett élni. Azért is írt fel az orvos Nifedipin krémet, hogy kevésbé fájjon, azzal már nem annyira vészes.
2021. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint...3-as :)
2021. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!