Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség miatt lehet...

Milyen betegség miatt lehet az egyik lába látványosan vastagabb valakinek, mint a másik?

Figyelt kérdés

Ment előttem ma egy fiatal lány az utcán. 20 évesnél nem lehetett több. Combközépig érő miniszoknya volt rajta. A jobb lába nagyon feltűnően vastagabb volt, mint a bal. Nem csak a bokája, vagy térde, hanem az egész lába. S nem 1-2cm-ről beszélek, hanem sokról.

Valamilyen betegség lehet?



2021. júl. 15. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen, nadrágokon szoktam érezni hogy az egyik lábszáramon feszül, a másikon lazán lóg. Nincs semmi betegségem, a domináns oldalamon minden nagyobb mint a másikon. És egyébként minden embernek, senki nem szimmetrikus, csak a többségnek nem szembetűnő.

Ha esetleg bicegett vagy sántított is, akkor lehet valamilyen betegsége, de ha rendesen ment, akkor csak nagyobb az eltérés az átlagnál.

2021. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
nyiroködéma
2021. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vizesedik a lába. Apámnak is fel volt duzzadva az egyik lába, vizhajto növényeket evett ea vizhajtot is szedett, aztán lement a duzzanat. De lehet valami komolyabbról is szó
2021. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű, nyilván senkinek sem tizedmilliméter pontosan ugyanakkora a 2 lába/karja, de ha első ránézésre durva az eltérés, annak mindig valami oka van. Ilyen pl. a kóros zsíreloszlás, más néven lipödéma, ez pont fiatal nőknél szokott előfordulni. Elég kellemetlen betegség, fájdalmas is, csúnya is, ráadásul a sok zseni (beleértve néhány orvost is), csak b@szogatni tudja a beteget, h “há fogyjon le”, pedig semmi köze az elhízáshoz.

Ez csak egy lehetséges ok kérdező, biztos van még sok más is.

2021. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem bicegett a kishölgy, nem látszott, hogy fájna a lába. Más elváltozás sem látszott rajta ( legalábbis hátulról), de akkora volt a különbség, hogy míg előttem ment, nem tudtam levenni róla a szemem. Ja, és normál testalkatú volt egyébként.
2021. júl. 15. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én porckopás miatt az egyik lábam évek ota kevésbé használom mint a másikat (teljesen tudattalanul egyébként), és így az egyik lábam izmos, a másik csak ilyen plöttyedt, és sokkal vékonyabbnak látszik, mint a masik.
2021. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem derült ki eddig a teljes szitu: a testéhez képest a vastagabbik lába volt túl vastag, vagy a vékonyabb túl vékony. Mert ha az utóbbi, akkor az lehet baleset miatt is. Pl. eltört a lába, vagy szalagszakadás, amit ugye hónapokig nem terhelhet, ezért durván le tud soványodni, és idő, míg visszaerősödik.
2021. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ertem, hogy mit lathatott a Kerdezo. Evekkel ezelott en is lattam ilyen fiatal lanyt. Ugy kepzeljetek el, hogy van egy normal alkatu ember, aki se nem kover, se nem sovany, pont jo. Es az egyik labba ketszer-haromszor olyan vastag, mint a masik. Rajuk nem igaz, hogy mindket labukra felmegy ugyanaz a nadrag.

Nagyon sajnaltam szegeny lanyt, borzaszto nehez lehet fiatalkent is masmilyennek lenni. Legszivesebben megoleltem volna. :) egyebkent a mozgasan magabiztossag tukrozodott.

Sajnos nem tudom, hogy milyen betegseg lehet, en is kivancsi vagyok ra.

2021. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es, ha külön-külön láttam volna a 2 lábat, mindkettőt normálisnak mondtam volna. Így, együtt azonban nagyon látványos volt az eltérés.

Pont úgy volt, ahogy a 8-as írta.

2021. júl. 15. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg valószínű a lipödéma kezdeti stádiuma.
2021. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!