Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek anorexiás vagyok?

Szerintetek anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
Régebben hánytattam magam.Volt hogy egy nap 3 szor is.Elkezdtem gondolkodni a bulimián,de valahogy minden segítség nélkül már nem hányok 1 hónapja és falásrohamjaim sem voltak.Viszont mikor belenézek a tükörbe sírnom kell és legszívesebben betörném a tükröt.Már 3 napja nem eszek semmit,csak vizet iszok.Az első kettő napban nehezen,de elfogadtam az ételt.Mostmár azt mondom anyumnak hogy felmegyek a szobámba enni,de igazából egy zacskóba kidobom az ételt,mert már ott tartok hogy egy fél almától is bűntudatom van.Egyszerűen undorodok az elhízástól és ha éhes leszek arra gondolok hogy hogy nézek ki és így"mulasztom"el az étvágyamat.
2021. júl. 16. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Gondolj arra, hogy a csontváz alkat sem vonzóbb az elhízottnál. Tehát ezzel az éheztetéssel nem leszel szebb és jobb. Merj egészségesen kinézni, sportolj, étkezz változatosan, egészségesen, most megvonsz minden tápanyagot magadtól, lebetegíted a testedet. Szerintem neked pszichiáterhez kéne menned, mert ez egy mentális betegség, amiben szenvedsz.
2021. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Az anorexia egyfajta rettegés az elhízástól. Folyamatosan kövérnek látod önmagadat, de a többi ember testsúlyát jól ítéled meg.

Ezek a tüntek rád is illenek, azaz anorexiás vagy. Időben kérj segítséget, mert olyan testi és szellemi leépülés lesz a vége, amit hidd el, nem akarsz megtapasztalni...

Fordulj pszichiáterhez!

2021. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp szakemberhez fordulj, ez egy komoly mentális betegség. Aki kórosan soványan, jóformán már csontvázként is kövérnek látja magát az egyszerűen fejben beteg, nem pedig testileg. Keress egy jó szakembert, aki érti a dolgát és érdemben is foglalkozik veled, ne olyat, aki pofavizitet tart és letud 5-10 percben.
2021. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Egyet értek a többiekkel. Beszélj a szüleiddel is róla, ők is biztos segítenek. A szakembereknek biztos sok ilyen esettel volt már dolguk, van kiút. Sok sikert kívánok a gyógyuláshoz.
2021. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Ki az az idióta, aki lepontoz mindenkit? Teljesen hasznos kommenteket írtak.
2021. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!