Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miről lehet has közepén...

Miről lehet has közepén övszerű fájdalom?

Figyelt kérdés
Hátba is sugároz. Már voltam hasi ultrahangon, gyomortükrözésen, laborban, mind negatív.

2021. júl. 16. 19:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Néha szúró, néha görcsös. Van, hogy meg is szédülök picit.

Laborban egyedül annyi a CRP magas, de nagyon kicsit (4,5).

2021. júl. 16. 19:12
 2/15 A kérdező kommentje:
Kérdésben helyesen: Miről helyett mitől. Autocorrect rosszra javította.
2021. júl. 16. 19:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában hasnyálmirigy probléma okoz ilyen jellegű panaszokat, esetleg epekő lehetne még, de ha mindened negatív, akkor ezeket kizárnám. Lehet esetleg egy krónikus vastagbél gyulladás, érdemes lenne gasztroenterológiára menni és hátha csinálnak egy colonoscopiát.

Jobbulást!

2021. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem vagyok orvos, de nekem valamilyen gyulladásnak tűnik.

Volt labor, amilaz, lipaz, a máj és vese paraméterek rendben. Hasi UH is rendben bár pont a hasnyálmirigyet nehezen látta a doktornő, mert gazos volt a gyomor.

2021. júl. 16. 20:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk a gyomortükrözés kb 1 hónapja volt, még a mostani tünetek megjelenése előtt. Akkor puffadas miatt vizsgáltak. A tükrözés nem talált semmit, de kilegzeses teszttel vékonybél kontaminaciot állapítottak meg. Arra antibiotikumot kaptam. A puffadas elmúlt de közben elkezdődött ez a fájdalom.
2021. júl. 16. 20:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tüneteid alapján hasnyálmirigy eredetű a probléma.

2021. júl. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

A CRP èrtèked nem magas.

Normál tartomány a nőknèl kevesebb, mint 4,6 mg/l, férfiaknál kevesebb, mint 5,2 mg/l.


Üdv: 6

2021. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor amilaz, lipaz rendben és az ultrahang is, amennyit látott belőle.

Ami furább, hogy mozgásra (bizonyos pozíciókban) fokozódik a fájdalom, ugyanakkor nyomásra a has nem érzékeny és kajálással sem vettem észre, hogy osszefuggne.

2021. júl. 16. 23:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az amilaz,lipaz vizsgálaz az akut hasnyálmirigy-gyullasás diagnosztizálásában használatos,de ugyanakkor a normális lelet nem zárja ki a betegsèget!.(Hasnyálmirigy-gyulladás vagy egyèb hasnyálmirigy eredetű betegség)


A tüneteid alapján hasnyálmirigy eredetű a probléma.

(A fájdalmad a has közepèn övszerűen jelentkezik,mely a hátba sugárzik.-Ez a hasnyálmirigy problèma legjellemzőbb,szinte mindig előforduló tünete.

A hasnyálmirigy problémánál bizonyos esetekben gyakran erősödik a fájdalom.)


Rèszletes kivizsgálásra lesz szükség.Fordulj orvoshoz.


Üdv: 6.,7.

2021. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És milyen dokihoz vagy vizsgálatra érdemes menni?
2021. júl. 17. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!