Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körülbelül 2hete megharapott...

Körülbelül 2hete megharapott egy kiscica a hüvelykujjam felső részén. Egyből rohantam fel és fertőtlenítettem. Mára már be is gyógyult. Nem tudom hogy elkaphattam e a veszettséget?

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Az állatokat oltják, ha van gazdájuk, de egyébként, ennyi idő alatt már kijött volna, ha lenne...
2021. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Elméletileg Magyarországon nincs veszettség. (én egyszer egy vadásztól hallottam pár hónapja amikor fogtunk egy rókát csapdával)

De a veszettség az egy elég látványos dolog. Habzó száj, foltosan kihullott szőrzet jellemzi. Veszettséget nem hiszem hogy elkaphattál egy kiscicától (gondolgom kölyök) mert azt ő is harapás nyomán tudná elkapni egy másik veszett állattól. Viszont cicaharapásnál, főleg ha nem csak még karcol a foga érdemes orvoshoz fordulni mert rengeteg más betegséget terjeszthető sajnos egy beoltatlan cica. 😏

2021. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy van gazdája vagy be van oltva mert az annyával járnak enni hozzánk.
2021. júl. 23. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Megvan a cica még most is? Szoktad látni? Ha igen, ezesetben nincs semmi tennivalód. Viszont ha a harapást követő 10 napon belül nyoma veszett, akkor nem árt elmenni orvoshoz a védőoltásért.
2021. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1-2napja láttam őket.
2021. aug. 2. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor megnyugodhatsz. Ha biztos vagy abban, hogy ez ugyanaz a kiscica, akkor semmi teendőd nincsen. A veszettség Magyarországon egyébként is nagyon ritkán fordul elő.
2021. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Itt néhányan nincsenek tisztában a veszettséggel és súlyosságával. Nem egy két hét alatt jön ki. A veszettség az jelentkezhet 3 nap múlva, vagy 3 év múlva is. Addig lappang. Viszont ha elkezdenek jelentkezni a veszettség tünetei, akkor már késő, nem gyógyítható, és halálos kimenetelű. Ráadásul oltári kínokkal jár. Ez az egyik legveszélyesebb betegség, pont emiatt, és ezzel nincsenek sokan tisztában. Gondolj bele, elmész vadkempingelni valahova, és megharap álmodban egy veszett denevér. Sose érzed meg, a sebet észre se vennéd, fogalmad sincs, hogy orvoshoz kéne menned. Egyszer csak azon kapod magad, hogy oltári kínok között szenvedsz, és pár nap múlva meghalsz.
2021. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!