Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysömörben szenvedők...

Pikkelysömörben szenvedők gluténmentes étkezés alatt tapasztaltak javulást?

Figyelt kérdés

Lassan már 8 éve diagnosztizálták nálam ezt a betegséget.( Psoriasis) Nagyon sok eredménytelen kezelés után a gluténmentes étkezés nálam csodákat tett, konkrétan mintha már nem is lennék beteg. Hozzátenném, hogy kiskoromban glutén érzékenységet diagnosztizáltak nálam amolyan biorezonanciás vizsgálaton mert a szüleim rengeteg orvosi vizsgálat után utolsó kétségbeesésükben vittek el,plusz csoki allergiát ami mai napig durva csalánkiütéssel, ödémával jár nálam és ezt az előtt semmi sem mutatta ki mégis tüneteim voltak.A gluténnál szintén börtüneteim voltak és amikor beiktatták a gluténmentes étkezést hamar helyrejöttem majd visszaállitottak gluténos étkezésre s kb úgy 15-6 voltam amikor a pikkelysömör előjött s semmire se reagált, vagy 6 orvos után megtaláltam azt az orvost aki nekem tudott segíteni de ő sem egyből találta el. Rengeteget szenvedtem, nagyjából kopasz lettem, a hajamat is vissza kellett növesztenem, a nyakamig leterjedt az egész. Borzalmasan néztem ki. Az utcára való kimenés egy káosz volt. Hiába használtam a krémeket, samponokat amiket felírt pár hónapra voltak jók aztán újra fellángolt s folyamatosan látogattam, hogy segítsen aztán foggalmam sincs milyen vizsgálatokra kűldött, vérvizsgálat volt azt tudom. Aztán amikor visszamentem csak annyit mondott, hogy fehérlisztet egyáltalán, tejtermékekből a zsirosakat, zsíros húsokat, vörös húsokat nem ehetek és hozzátette, hogy jó lenne ha el tudnám hagyni amúgy a gluténos táplálkozást vagyis, hogy ne legyen része a mindennapjaimnak ritkán megehetek egy pizzát vagy valamit de amúgy teljesen térjek át. Nos amúgyis oda kellett figyelnem mert DASH diétát követek magasvérnyomás miatt, de amikor elkezdtem elhagyni a glutént elkezdett helyrejönni a bőröm is, használom persze a sampont is ami kezelésre van de eddig sokat nem használt, viszont a glutén elhagyása úgy vettem észre nálam csodákra képes. Még tavasszal, ősszel sem jön elő, erős stresszeléskor is alig-alig, és már 3 éve amióta tartom a diétámat egyáltalán nem volt vele bajom. Azelőtt évente többször is szenvedtem miatta s nagyon nehezen gyógyút be nem beszélve arról, hogy aligha pihentem rendesen annyira fájt. Létezhet, hogy elvégzett vérvizsgálatok nem mutatják ki a glutén érzékenysét s mégis van? vagy ha nem is érzékeny rá valaki aki pikkelysömörös de ha már elhagyja a glutént akkor javít az állapotán? Mert nekem eddig ez volt az ami igazán eredményt hozott.

Félreértés ne legyen, nem cöliákiás betegségről volt szó.


2021. júl. 29. 12:32
 1/4 Senior Séf ***** válasza:

Gratulálok a tünetmentes állapotodhoz, kérdező. De neked nem gluténérzékenységed van, hanem áteresztő bél szindróma nyomán kialakult autoimmun betegséged. A glutén egy ragacsos fehérje, ami leradírozz a vékonybél faláról az azt védő nyálkaréteget, ekképpen szabadon vándorolnak át a véráramba emésztetlen fehérjemolekulák. Miután pedig az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, a nap 24 órájában inzultusnak van kitéve. Folyamatos harcra kényszerítve, halálosan kifáradva nem csoda, hogy összetéveszti valamely szerved fehérjéit az idegen fehérjékkel, és azt is támadni kezdi. (Ehhez még hozzásegít a molekuláris mimikrihatás is.)

Tehát igen, a glutén elhagyása nagymértékben segíti a tünetmentesség elérését. Sajnos itt nem áll meg a történet, mert a burgonya agglutinin-, illetve a rizs zuolintartalma is a gluténra emlékezteti az immunrendszert, újabb fellángolást eredményezve. Érdemes tehát ezeket is kerülni.

2021. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem eddig ezt egyetlen egy orvos sem említette meg.

Mégis hogyan tudod ezt láttatlanúl diagnosztizálni?

2021. júl. 30. 17:37
 3/4 Senior Séf ***** válasza:

Igen, tudom, hogy neked eddig ezt egyetlen egy orvos sem említette meg. A British Medical Journal szerint egy-egy új ismeretnek 17 évre van szüksége, hogy bekerüljön az orvosi protokollba. Amiet én meséltem, 2015-ös felfedezések, tehát még kb 12 évig kell majd várnod, hogy a dokiktól is halld. Én onnét tudom, hogy több mint 40 éve vagyok autoimmun beteg (többek között pikkelysömör), és qurvára meguntam a dokik tanácstalanul széttárt karjait nézegetni, meg a mindössze csak a tüneteket célzó szereit próbálgatni. Így magam jártam utána a dolgoknak.

Tehát a lényeg az, hogy MINDEN (több mint százféle) autoimmun betegségnek az áteresztő (alias szivárgó, vagy lyukas) bél szindróma az alapja és okozója. Az is ismert, hogy akinek egy autoimmun betegsége van, az boldog várományosa még néhánynak, amik többnyire távoli, és látszólag semmi összefüggést nem mutató tünetekben manifesztálódnak.

Az alvással egyébként még nincs problémád?

2021. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mostanában nagyon jól alszom és álmos is vagyok. Régen családi gondok miatt nagyon stresszeltem, pánikbeteg is vagyok s nem tudtam aludni de ez nem ide tartozik szóval most, hogy kicsit lefoglalom magam teljesen jól alszom.

Az a helyzet, hogy krumplit, rizset nem tudom elhagyni, jelenleg refluxom van s valamit mégid kell egyek, nem tudok méregdrága dolgokból meglenni ígyis a gluténmentes dolgok nagyon drágák, gondolom te is tudod ezt. Amúgy ez a bélbetegség milyen pontosan? Most tényleg lyukak vannak a beleken? Ebbe nem lehet kezeletlenűl belehalni gondoltam most( szepszis vagy valami mert ha valami bent lyukas akkor...az sűrgős nem?) Ne haragudj, hogy nem vagyok biztok képben ezzel de neten én alig találtam valamit ami pontosítana is valamit. Hogyan kell kivizsgálni, gyógyszerrel kezelik-e vagy csak étrenddel? Mennyire veszélyes stb...tehát nem-e igényel szigorú orvosi felügyeletet vagy sűrgösségi ellátást( valahogy amolyan fekélyként képzeltem el nem tudom miért és az nem egy álom ugyebár...)

2021. júl. 31. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!