Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes használni tovább az...

Érdemes használni tovább az Alvesco inhalátort?

Figyelt kérdés

4hónapja asztma szerű tüneteim vannak, intenzív köhögés minden nap, időnként nehéz légzés. Vizsgálat még nem igazolta.

2hete szedem az Alvescot, nem javultak a tünetek, sőt az elmúlt pár napban romlottak. Többet köhögök és megfázásszerű tüneteim is vannak(tüsszögés, viszkető szájpadllás, torokszárazság, orrdugulás, szemkönnyezés). Napok óta nem tudok aludni.

Dokimat hívtam, de csak a nővérrel tudtam röviden beszélni, ő meg se hallgatta a tüneteim, közölte hogy szedjem tovább ahogy a doki mondta.

Szerintetek okozhatja ez a gyógyszer a tüneteim? Leálljak a szedésével?



2021. júl. 30. 05:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megint felhívni a dokit, kérd H az ORVOSSAL akarsz beszélni, ha nem tudja adni, akkor kérdezd meg, H mikor keresheted.
2021. júl. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet, csak csütörtökön rendel. És akkor is jó ha 5ből 1szer felveszik a telefont.
2021. júl. 30. 09:46
 3/14 Senior Séf ***** válasza:
Az alvásod rendben van? Felfúvódás, nincs? Indokolatlan fáradtság nem játszik?
2021. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Felfúvódás nincs.

Nem sokat tudok aludni. Fáradtság ebből kifolyólag jelentkezik.

2021. aug. 1. 18:57
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez a gyógyszer lassan hat, 4-8 hét is lehet, mire kifejti a hatását.

De nem értem, miért nem olyan írtak fel, ami kombinált és hörgőtágítót is tartalmaz. Ebben csak egyféle kortikoszteroid gyógyszer van (ciclesonide).

2021. aug. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ventolint is írtak. Azt mindenképp használni kell mellé?
2021. aug. 4. 17:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Az alvesconak idő kell, azért szeretik meg gyulladás csökkentő hatása is van (én is mindiig ezt kapom, mivel nálam a hörgőim kerülnek gyulladásba és az okozza a tüneteimet)

A ventolin a roham oldód az csak a köhögést csillapitja, erős tünetek esetén kell pluszba alkalmaznod (tehát ezt csak akkor kell alkalmaznod ha úgyy érzed, nem kell folsamatosan szedned)

2021. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Párszor használtam a Ventolint és ugyanúgy köhögtem tovább.
2021. aug. 30. 13:30
 9/14 anonim ***** válasza:
8as vagyok, őszintén szólva a ventolin nekem sem használt soha, nekem kb 3 puff kell ahoz hogy kicsit jobban legyek ha rám jön a dolog
2021. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem, hogy asztma miatt köhögök. Semmi más erre utaló jel nincs, 1hónapig szedtem az Alvescot, semmit nem javult.

5éve hasonló köhögési rohamaim voltak, akkor 5hónapig szedtem egy másik fajta inhalátort, az se segített semmit. Az ottani dokinő alapos volt, az összes vizsgálat, terheléses, CT, hörgőtükrözés akkor negatív lett.


Csak azért írták fel, mert lusták gondolkodni és spórolnak a vizsgálatokon. Tapasztalja ki a beteg mi a baja azzal hogy mérgezi a testét felesleges gyógyszerekkel, ami persze jó a gyógyszeriparnak is.

2021. szept. 3. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!