Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek hasonló probléma...

Valakinek hasonló probléma ,ha igen milyen vizsgálatok kellenek még ahhoz ,hogy kiderüljön miért van ez az egész? Vagy valami gyógyszer ami végleg megszünteti.

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve szenvedek hasmenéssel. Voltam dokinál aki annyit mondott laktóz érzékenység (kaptam rá gyógyszert) + stressz. A gyógyszer nem hatott csak rosszabb lett. Egyszerűen nem tudok semmit megenni, utcára lépni. Már ott tartok szinte nem is eszek. Azt mondják az emberek körülöttem,hogy bebeszélem magamnak,hogy rosszul vagyok.De ha nem ér semmilyen stressz akkor is jelentkezik. Másik orvosom lett ő végre beutalt laborra, nem rég voltam elintézni. Viszont tartok tőle,hogy semmi nem fog kiderülni. Remélhetőleg lesznek további vizsgálatok, csak a folyamatos hasmenés mellet nem biztos,hogy el is tudok rájuk menni. Imodiumot szedek ami néha segít néha 2-3 gyógyszer se elég, ami még szokott segíteni az a Linex. Szeretnék már normális életet élni.

2021. júl. 31. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenetológusnál voltál? Ez az ő szakterülete. Neki kellene továbbküldenie széklettenyésztésre, hasi UH-ra, gyomor- és vastagbél tükrözésre, H2-kilégzési tesztre...
2021. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A stresszt nem mindig venni észre, okoz panaszt akkor is ha úgy érzed nyugodt vagy. Mivel négy éve tart ugyanaz, szinte 100%, hogy irritális bélszindrómád van, ideges bélrendszer, a belek túlműködnek. a sok vizsgálat helyett írass fel xanaxot a körzetivel. 0,5 mg naponta 3 db vagy retard 0.5 az 24 óráig hat. Szedd egy pár napot, ha tünetek eltűnnek, akkor az a bajod. Utána már a tudat, hogy tudod mi a bajod, és hogy meg tudod szüntetni a tüneteket elég lesz a gyógyszert lassan elhagyhatod.
2021. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Beszeretnék kerülni, de elég nehéz őket is is elérni. ( a házi dokimat se sikerült elérnem a labor eredmény miatt) Ultrahangon már voltam, nem találtak semmit.


A második válaszolónak:

Gondoltam rá én is, de inkább megvárom míg ezt az orvos mondja 100%-ra. Mondták, hogy az ilyen gyógyszerre hamar rá lehet szokni. Tartok kicsit attól ha elkezdeném szedni, akkor gyógyszer nélkül már utcára se mennék és úgy mond rászoknék.

2021. aug. 3. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz,rá lehet szokni sőt, viszont a tudat, hogy nincs szervi baj, és a megoldás megvan, bármikor tudod kezelni az segít meggyógyulni. Onnan tudom a tüneteid alapján ugyanez volt a bajom. 2 évig jártam az orvosokat, már tükrözni akartak, gyomor végbél, akkor kisétáltam a rendelöböl , mikor hallottam a bent bokákolót, húzták ki a csövet a torkából. Magam kezdtem el utánajárni, mivel sokat számít, hogy több éve tart, az irritális bélszindróma, volt a legvalószinűbb, azt olvastam nagyon nem lehet kezelni se. Körzeti felírt 1 mg xanax ki is ütött , aztán váltottam 0,5 re a panaszaim, szinte egy óra alatt meg is szűntek. 1 hónapig szedtem, és szép lassan csökkentettem az adagot, és elhagytam, a következő évben még ha visszatért bekaptam egy szemet, aztán el is felejtettem volt ilyen problémám. ennek 15 éve, és nincs irritális bélszindrómám. De egy doboz xanax mindig van, nem szedem, elég a tudat, hogy van.
2021. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen, nagyon nehéz abbahagyni, csak fokozatosan, nem szabad emelni az adagot, van olyan akinek 3x3mg kell, hogy ki tudjon menni az utcára, nagyon oda kell figyelni. előtte próbáltam mindenféle nyugtató teakeveréktől kezdve, macskagyökér stb, semmi nem volt jó, utána jött a xanax. Kb 15 perc alatt elmulasztotta amivel 2 évig kínlódtam.
2021. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már eljutott odáig ez az egész hogy hasi fájásaim is vannak már egy hónapja.Kaptam végre idő pontot Gasztroenetológushoz októberben, remélhetőleg ott kiderül, hogy mi is van most már, de ha nem akkor lehet tényleg elkezdek inkább xanaxot. Csak jobb lenne egy papír bizonyítani, hogy tényleg van valami mert így senki nem hisz nekem a családom se…
2021. szept. 17. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!