Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokmintavétel candida...

Torokmintavétel candida albicanst mutatott ki, mi tévő legyek? 27/F

Figyelt kérdés

Egy ideje eleg gyenge az immunrendszerem. Kb egy honapja volt egy komolyabb fertozosem, ahol felmerult a mononucleosis gyanuja, de kiderult a vervizsgalatbol, hogy nem az, es mar atestem rajta korabban. Utana mandulagyulladasra gyanakodtunk. 2 hetig szedtem antibiotikumkt, majd oar napoal ra megint megbetegedtem, alig tudtam nyelni. Voltam ful-orr-gegesznel, aki megallapitotta, hogy ez csak valami virusfertozes lesz, torokgyulladas. Vett mintat, ami kimutatta a candida albicanst. Voltunk egy hetet utazni, ahol szerintem anlegkondi miatt megint megfajdult a torkom, szerencsere nem annyira mint korabban.


Jovo heten hivom az orvost, de akinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata mit tud ajanlani? Unom mar, hogy lassan 1 hónapja beteg vagyok, esbha meg is gyogyulok, akkor nem merek mar elmenni talalkozni emberekkel mert felek a fertozestol.



#gomba #fertőzés #immunrendszer #torokfájás #Candidaalbicans #Légutifertozes
2021. júl. 31. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikum után gyakori. Ez egy olyan gomba, ami mindenkiben van, de ha a baktériumokat kiírtják, túlsúlyba kerül. Ezért egyél sok probiotikumot, és arányaiban kevesebb cukrot, szénhidrátot (pékáru, tej, gyümölcs, krumpli/tészta/rizs, üdítő... ) fogyassz, mert ezek táplálják a gombát. Viszont a sima joghurt, kefír jó lehet, meg sok rost (zöldséek, magok). (Hús, hal, tojás is ok). Grapefruitmagcsepp is nagyon jó rá. És ha nem múlik, gyógyszert is lehet szedni.
2021. aug. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat, egyebkent szerdan megyek kontrollra. :) Igazabol ami meg zavar, az hogy folyamatosan valadekos a torkom. Hiaba szedek koptetot, nem hasznal. A nyelvem pedig sargas feheres.
2021. aug. 2. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lett a tortenet vege?
2021. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kaptam egy erősebb köptetőt, és elmúlt a torokfájás. De egész nyáron ezzel szenvedtem.
2021. nov. 28. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a történet,mármint nem fáj semmi de brutál be van durranva a mandulám.
2021. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!