Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat magas GOT és GPT...

Mi okozhat magas GOT és GPT értéket a vérképemben?

Figyelt kérdés

A GGT, CRP, bilirubin szint normális.

Továbbá még alacsony a vas szintem, de a vörösvértest, hemoglobin szint is még a normál értékeken belül van.


A többi értékem normális.

29/F



2021. aug. 1. 15:19
 1/8 Senior Séf ***** válasza:
Masszív piás vagy? Ha nem, utána kellene járni a máj és az epe környékének.
2021. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog okozhatja, ki kellene vizsgáltatnod magad máj és epe környékén.
2021. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De a bilirubin az normális, akkor is lehet gond az epével?

Úgy tudom a GOT értéket a rendszeres testedzés is befolyásolja?

2021. aug. 1. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Pár hónap máriatövis készítmény (Legalon vagy májvédő tea).
2021. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Májprobléma. Mennyire magas? Ha pl a határ érték kétszerese vagy háromszorosa, az még nem számít annyira súlyosnak, de utána kell járni. Akinek komoly károsodás van, annak akár tízszeres vagy magasabb az érték. Gyógyszerek is okozhatják. Akár vény nélküliek is, pl fájdalomcsillapítók, megfázás elleni porok, stb. De a kismértékű, de rendszeres alkoholfogyasztás is okozhatja, pl napi egy sör. De akár nehéz, zsíros kaják is, "szemét" ételek hízással kombinálva. Ilyenkor a máj raktároz, ki alakul a zsírmáj. Ez a vérképet is látszódhat. Diéta, egészséges ételek, lemondani az alkoholról, a feleslegesen bekapkodott gyógyszerekről, plusz szedni valamilyen májvédőt, pl Legalont, és három hónap múlva újra nézedsd meg. Lassan megy vissza. Nekem egyszer akkor ment fel enyhén, amikor arcüreggyulladás miatt antibiotikumot és fájdalomcsillapítót szedtem.
2021. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mennyivel magasabb.
2021. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Félévente, vagy évente csináltatok vérképet.

Arra lettem figyelmes hogy ezek az értékek mindig kicsit magasabbak voltak. Az októberi adatokhoz képest most májusban még magasabb lett a GOT és a GPT.

Nincs itt előttem a lap. De a GOT a magasabb, kb a határérték duplája.


Nem iszom alkoholt és nem szedek gyógyszert, viszont elég sok tápkieget viszek be a szervezetembe!

Én a sok vitamin és ásványi anyag, valamint a fehérje kiegészítőre gyanakszom...Hiába mondják hogy az nem emeli olyan mértékben a májfunkciókat. Ugyanúgy fel kell dolgozni...Az orvosok általában nem is ajánlják. Egyre inkább úgy látom, hogy habár nem okoz akkora durva máj károsodást, mint az alkoholizmus vagy az anabolikus szteroid, de ettől még hosszútávon igenis megterheli a májat és az emésztést.

2021. aug. 2. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól látod. Máriatövis, Legalon és hagyd el a sok szrt.
2021. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!