Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszatérők tüdőgyulladásom...

Visszatérők tüdőgyulladásom lehet? Július elején volt egy hasonló, és most megint ugyanaz van. Házi gyógymód?

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek.

Július elején egy éjjel borzasztóan belázasodtam. Gyenge, fáradt voltam. A tüdőm fájt, és alig kaptam levegőt. Orvoshoz ugyan nem mentem, de volt itthon még antibiotikum és lázcsillapító is, aztán 4-5 napon belül kikúráltam magam. Elmúlt a láz, a rosszullét, minden.

Most viszont megint ugyanaz van. Tegnap a semmiből lázas lettem este, ugyanaz a nehézlégzés, sőt fulladásérzet éjszaka. Van Ventolinom és ilyenkor párszor puffantok, egyébként nem vagyok asztmás. Lázcsillapító, antibiotikum, ezeket szedegetem.

Talán nem múlt el ez a tüdő- vagy légcsőproblémám? Megint ugyanaz a fulladás érzés kap el néha. De szedek be fájdalomcsillapítót is ezek mellé, és teázok.

"Menj orvoshoz" jellegű válaszok helyett egyéb értelmes megoldások? Ki tudom kúrálni magam megint, ugyanis van itthon gyógyszerem. Problémás az orvoshoz jutás nálam és a családorvos pikkel rám, nem akarom látni. Gyógyfüves termékek hatásosak lehetnek? Sokat teázok, és iszok sok vizet mellé, hogy a bacik távozzanak a tüdőmből.

Ne okoskodjatok kérlek, hogy úgyis el kell mennem orvoshoz, szerintem elmúlik magától. Nem dohányzom. Nem lehet komoly bajom, csak valami apróságot kaphattam el. Érdekel minden házi kúra, gyógymód, kezelés a bacikra.



2021. aug. 4. 10:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Akinek volt hasonló, és elmúlt, esetleg írhatna, hogy milyen vény nélküli gyógyszert szedhetek még erre, ami tuti beválik. Köszi.
2021. aug. 4. 10:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor kapj be random otthon található antibiotikumokból pár szemet (véletelenül se végig, így lehet antibiotikum rezisztens baktériumokat kitenyészteni saját magadban) és reménykedj.

Az megvan, hogy bármikor válthatsz orvost? Odamész egy másik rendelésére és közlöd vele, hogy mostantól szeretnéd, ha ő lenne az orvosod, nem túl bonyolult.

Aztán most jól lepontozhatsz, hajrá.

2021. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha vírusos tüdőgyulladás akkor szedegetheted az antibiotikumot jó sokéig mert soha nem fog segíteni. Vény nélküli gyógyszer tüdőgyulladásra ?? Jó vicc. Válts házi orvost és menj máshoz. Minden új beteget az új orvos a rendelési idő vége előtt 1 órával szokott általában fogadni, de senki se fog ezzel elhajtani.

Valószínű kellene egy beutaló és kórházi kivizsgálás, főleg hogy így össze vissza szedegetsz mindent és ki tudja már mennyire fajult el a dolog. A kikezeletlen tüdőgyulladás során károsodhat a tüdő, ami eléggé fontos ha levegőt akarsz venni.

2021. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!