Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folytonos szomjúság érzet és...

Folytonos szomjúság érzet és száraz torok?

Figyelt kérdés

Ma egész nap ittam, mert minden percben úgy éreztem hogy szomjan halok és még mindig száraznak érzem a szám és a torkom. 4 litert minimum már megittam.

Nem vagyok cukorbeteg és a vércukorszintem is normális.

Komolyan már megőrülök ettől az érzéstől. Valakinek volt hasonló?

Az előzményeket tekintve, tegnap és tegnapelőtt èmelyegtem és folyton feljött a gyomorsavam. Diétáztam, így már rég el is múlt, de erre ma jött ez a kínos szomjúságérzet.

Nincs más tünetem, semmi rossz közérzet csak ez.

Lehet hogy dehidratáltság miatt?

Mert mikor diétáztam alig ittam valamit. Kb 1 liter víz.

Kezdek aggódni..


2021. aug. 4. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1 liter az kevés. Valószínű azért iszol most többet.
2021. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet a gyomorsav és a dehidratáltság miatt is. Ilyen ostobaságot kérlek ne csinálj még egyszer. Diéta alatt fokozottan figyelni kell a folyadékbevitelre, ami ilyenkor minimum 2-2,5 liter.
2021. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! De egyszerűen úgy érzem megőrülök 😕

Kora reggel óta minden percben iszom a vizet és nem akar abba maradni. Nagyon zavaró.

2021. aug. 4. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3# Elhiszem, de ez lehet a fent említett okoktól. A torok szárazságnak elsősorban három oka van, a túl kevés folyadék fogyasztás, a reflux és/vagy a torok-és mandulagyulladás. Ha a dehidratáltságtól van, akkor pár nap alatt el fog múlni. Ha viszont továbbra is fennáll, akkor jelezd a háziorvosodnak, mert elképzelhető, hogy a visszaáramló gyormosav gyulladást okozott.

(Tudom, hogy zavaró. Amikor torokgyulladásom volt, akkor elképesztően száraz volt a torkom. Napi 5-6 liter vizet ittam, hogy valamennyire elviselhető legyen...)

2021. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást. Konkrétan nem lehet élni a folytonos szomjúság érzet mellett .
2021. aug. 4. 23:06
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy - egy nap nem számít. Nálam is sokszor van ilyen, cukrom rendben van. Nekem akkor van ez, ha csak vizet iszok, attól állandóan száraz a szám,kell valami ízesítés vagy valami enyhén cukros lötty, utána rendben van minden.
2021. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!