Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas eozinofil százalék mit...

Magas eozinofil százalék mit jelent, a vérképben?

Figyelt kérdés

Egy hete tartó gyomorfájás, gyengeség után az orvos elküldött egy vérvételre.

Az eozinofil 12,4% lett, a referenciaérték a papíron <7,0%.

Illetve az eozinofil szám <0,7 helyett 0,9 lett.

Ez mit is jelent pontosan? Valami bajom van? Túl magas az érték?

Azt olvastam valahol, hogy az allergiásoknál is magasabb az érték.

Na nekem mostanában nagyon durván elő jött az allergiám, folyamatos tüsszögés, orrfolyás és társai mennek.

Köze lehet ehhez? Vagy éppen a gyomor vírushoz, ami átment rajtam? Vagy kezdjek el félni, mert esetleg valami más bajom van, és amiatt magasabb a szám?



2021. aug. 5. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Eozinofiliáról akkor beszélünk, ha az eozinofil granulociták száma felszaporodik a vérben.


Emelkedett eosinofilszámmal leggyakrabban allergiás reakcióban (túlérzékenységi reakció) pl. asztma találkozhatunk. De allergiás választ kiváltó gyógyszerek is eozinofiliát okoznak pl. penicillinallergia esetén.

Szintén nagyon gyakori az eozinofilia a gomba- és parazitafertőzésekben pl. bélférgesség.

Egyes fertőző betegségekben - kanyaró, skarlát, vérhas – is előfordul az eozinofilia.

Autoimmun betegségekben

Bizonyos bőrgyógyászati betegségekben pl. atópiás dermatitisz is jellemző az emelkedett eozinofilszám.

Egyes vérképzőszervi daganatos betegségekben is találkozhatunk eosinofiliával.

Vannak olyan esetek, amikor nem derül fény a magas eozinofilszám valódi okára: idiopátiás hipereozinofil szindróma.


[link]

2021. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!