Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS?Hivjam az ugyeletet?

SOS?Hivjam az ugyeletet?

Figyelt kérdés

Most éjszaka ereztem mintha beszurt volna a szivembe. Elkezdtem kitapintwni a pulzusomat es tobbszor is erzem hogy ver szabalyosan aztan kihagy, egy percen belul akar ket haromszor is.

Volt mar h felszaladt a pulzusom, de akkor elvilrg mindent jonak lattak es ritmuszavart se mutatott az ekg. Szedek panangint (magnezium) valamint egy keves pulzuscsokkentot azota. Hivjam fel most az ugyeletet vagy ne aggódjam tul?

20/f


2021. aug. 5. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nyugodt körülmények között aludni.

Holnap hívd fel a háziorvosodat és kérj beutalót

a kardiológushoz.

2021. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tortenhet valami gaz az ejszaka folyaman? Vagy nem valami infarktusnak az elojele ez? Tudom nem egybol a legrosszabbra kell gondolni, de ilyen esetben csak ez jut az ember eszebe
2021. aug. 5. 23:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagy? Nem rosszból kérdezem, én az vagyok és ha rástresszelsz nem lesz jobb. Próbálj meg aludni egy jót, ha nem múlik csak akkor hívd a háziorvost szerintem. Ha ez megnyugtat, 20 évesen nagyon nem valószínű hogy infarktusod legyen.
2021. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Covid oltást kaptál? Csak azért mert az is simán okozhat ilyen tüneteket.
2021. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggód túl. A leírásodból ítélve, pánikolsz. Teljesen egészséges embereknek is beszúrhat a szíve. A pulzusod az idegességtől ment fel.
2021. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Covid oltast nem kaptam.

A 3-as illetve 5-os valaszolonak pedig:

Meg konkretan szakember nem mondta meg, de szerintem is panikbeteg vagyok. Anno fejfajas miatt kerultem kardiologiara ahol kaptwm vernyomasra gyogysuert es elegge sokat gorcsoltem azon hogy fiatalon gyogyszer kell, ami nem feltetlen eletem vegeig kell mert nem olyan veszes a helyzet. Meg egyeb maganeleti dolgok miatt is sokat stresszeltem az elmult evbe. A szivultrahangomon en ahogy kivettem meg kigugliztam, normalisak voltak az ertekek.de azota folyamatosan ez van az eszembe, es tul sokat gorcsolok ezen. Aztan most ez ramjott egybol megint megijedtem

2021. aug. 5. 23:33
 7/13 A kérdező kommentje:
Most nem is a beszuras miatt aggodtam hanem a kihagyas miatt. Azota megmertem parszor a vernyomasomat, 60 korul volt a pulzusom de kb a 10 meresbol 2szer ott volt az az EKG jel, ami ha minden igaz a szabalytalan ritmust jelzi ha jol tudom
2021. aug. 5. 23:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust. Te pánik beteg vagy és rettegsz attól, hogy valami baj van a szíveddel. A folyamatos stresszel tönkre teszed a szervezetedet... A "kihagyások" nem jlsentenek problémát. Semmi gond nincs az extrasystolekkal, szinte minden embernek van. (5#)
2021. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A hipochondriát nem kezelik sürgősségin! Keress minél előbb pszichológust. Az én vérnyomásomtól hidd el a koporsót rendelnéd, nem az ügyeletet, és én vidáman élek.
2021. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne hívd az ügyeletet. Nekem is ugyanez volt, állandóan paráztam amikor ramjott ez a "kihagyas", vagyis olyan, mintha megbotlana a szivem. Vègül kiderült, hogy enyhe mitralus prolapsus-om van, eleg gyakori es altalaban teljesen artalmatlan rendellenesseg, viszont az ijeszto tunetek miatt kepest a fraszt hozni az emberre es felerositi a panikot azoknal, akik hajlamosak ra. Szóval nyugodj meg, nagy valoszinuseggel nincs baj a sziveddel :) A sajat magad megnyugvasa miatt azert majd egy kardiologushoz menj el, egy uh nem arthat, viszont! ha tenyleg psziches alapu a dolog, akkor konnyen megeshet, hogy talalsz majd mast magadon (nekem hol torokgombocom volt honapokig, hol legszomjam hosszu heteken at, persze kiderult, hogy mind csak a szorongas miatt). Ha az orvosok nem talalnak semmit, nyugodj meg es keress fel egy jo pszichologust :)
2021. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!