Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS Súlyos székrekedés,...

SOS Súlyos székrekedés, sürgős segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Több, mint 1,5 hónapja székrekedésem van, azóta egyszer se tudtam magamtól wc-re menni, csak hashajtóval és ilyenkor mindig csak hasmenésem volt, nem rendes székletem.

Úgy érzem, hogy van a beleimben valami, ami soha sem ürül ki, semmilyen hashajtó hatására. Eddig ezeket próbáltam: levolac, dulcolax (tabletta és kúp), ricinusolaj, paraffinolaj, glicerinus kúp.

Eddig soha életemben nem volt ilyen problémám, ezért nem tudom, hogy mit csináljak.

2-szer mentem be a sürgősségi ügyeletre, először a sote-re akartam menni, de onnan elküldtek, mert nem oda tartozok területileg.

A sürgősségin csak annyit mondtak, hogy szedjek hashajtót és egyek sok rostot.

Hiába szedem, már 1.5 hónapja nem rendeződik a probléma, kb 5-6 kilót fogytam, mert nem merek sokat enni, bármit eszek elakad bennem és csak rengeteg hashajtó után kínkeservesen tud belőlem bármi távozni.

Egyébként sokat iszok és rostos ételeket eszek.

Magánorvosnál is voltam, aki előírt teszteket, pár nap múlva megyek kontrollra, de nem hiszem, hogy bármi megoldást hoz majd a konzultáció, mert a tesztekből nagyjából semmi se derűlt ki.

Végső elkeseredésemben vettem körtefecskendőt és irrigáló szettet, egyelőre semmi hatásuk sincs, bár csak egyszer próbáltam meg használni őket és lehet, hogy rosszul csináltam. Nem nagyon merem használni őket, mert sajnos időközben aranyerem is lett és így eléggé fájdalmas + ront is az állapotukon.

Most éppen hatalmasra van duzzadva a hasam, 3 fajta hashajtót szedtem be, bőven többet a maximális dózisnál, de nem segít semmi, csak kb víz távozik belőlem. Gyakorlatilag 1.5 hónapja nem tudok dolgozni, tanulni és rendesen funkcionálni, nagyon rossz a közérzetem.

Azt hittem, hogyha bemegyek a sürgősségire ott segítenek valahogy megszűntetni a székrekedést pl beöntéssel, de amikor bementem mindig elküldtek.

Magánrendelésen pedig a gasztroenterológus tesztekre küldött, amik több hetet vettek igénybe.

A legutóbbi alkalommal amikor állami sebészeti rendelésen jártam, akkor átküldtek a gasztroenterológiára, ott viszont ahogy megtudták, hogy magánrendelésre is járok, azt mondta az orvos, hogy nem ad nekem időpontot vizsgálatokra, mert személyesen ismeri az orvost akihez járok magánrendelésre és nem akarja őt "felülbírálni" és egyébként is októberre tudna időpontot adni...

Nem tudom, hogy hova forduljak, hogy kezeljenek és végre megoldódjon a problémám.

Azt olvastam, hogy súlyos székrekedés esetén a korházakban adni szoktak beöntést vagy ha az se működik, akkor valamilyen eszközzel megpróbálják az akadályt a belekből eltávolítani és ha ez se működik akkor jön a műtét.

Valakinek volt hasonló problémája? Hova forduljak segítségért? Van esetleg valamilyen tanácsotok, hogy mit csináljak?



2021. aug. 5. 23:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Háziorvos
2021. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Háziorvosnál is voltam már többször is, hozzá mentem el először, amikor tüneteim lettek.

Ő írta fel a Levolacot, ami először működött aztán már nem volt elég.

Beutalt gasztroenterológiára, de lehetetlen oda időpontot egyeztetni, ezért mentem el magán gasztroenterológushoz.

2021. aug. 5. 23:57
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Be kéne jelentkezni béltükrözésre. A gasztrodoki nem javasolta?
2021. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ez vastagbél rák lesz.Keress egy normális orvost.
2021. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyem vizsgálataid voltak?
2021. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is be kéne jelentkezni egy vastagbéltükrözésre. Ott tudják csak megállapítani a másfél hónapos székrekedést. Ebből később még komoly baj is lehet, ha nem csinálnak semmit az orvosok.
2021. aug. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Azt mondta a gasztroenterológus, hogy ha nem derül ki semmi a tesztekből, akkor következő körben a mri és vastagbél tükrözés jön, tehát valószínűleg el fog ezekre a vizsgálatokra küldeni, de elég sok idő mire időpontot kapok még úgy is, hogy magánrendelés..

Amíg aranyerem van addig állatólag el se tudják végezni a vastagbél tükrözést, és ha jól tudom a beleket teljesen ki kellene előtte üríteni, ami szintén nem megy..

2021. aug. 6. 00:07
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi, ezeken én is végigmentem (összes hashajtó, ricinus, Glauber só, fizostigmines infúzió stb). Nekem a Picoprep se hatott (ez a műtéti/tükrözéses előkészítő, ami elvileg mindent is kipucol).

A nyugati guidelineokhoz fordultam és működött: elmész a patikába, veszel Moxalole-t és napi 3-4 tasakot beszedsz, közben bőven iszol vizet is. Még az aranyeret sem kínozza, kíméletes, de iszonyú hatékony.

Megjegyzés: azért egy CT kellene (vagy tükrözés, de nem biztos, hogy az előkészítő hatni fog), hogy nehogy daganat okozta subileus legyen a háttérben. Ha nem daganat vagy egyéb anatómiai ok, akkor a Moxalole 2-3 nap alatt megoldja (és nem vényköteles).

2021. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Eddigi vizsgálataim: vérkép, vizelet, ultrahang, röntgen, széklet calprotektin (azt vizsgálaja, hogy van-e gyulladás a beleimben), glutén és laktózérzékenység


a vérkép és vizelet csak kis eltéréseket mutat

széklet calprotektin: negatív

glutén: negatív (de ez lehet álnegatív, mert szinte gluténmentesen étkeztem, így pedig nem megbízható az eredmény)

laktóz genetika vizsgálat: laktózintoleráns vagyok (nem fogyasztottam eddig se tejterméket, ezért ennek nincs jelentősége)


ultrahang: alhas bal oldalán tágabb, folyadékkal telt bélkacsok és élénkebb perisztaltika, vélemény: belek motilitási zavara

2021. aug. 6. 00:18
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A glutén és laktóz hadmenést okozna. Ha a natív hasi rtg. és UH negatív, akkor jó eséllyel akut teendő nincs. Mondjuk, egy benzidint (vért mutat ki, ami daganatra is utalhat) is nézhettek volna...

Moxalole por, majd kivizsgálás (CT vagy MR vagy tükrözés).

2021. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!