Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélrendszeri problémával hova...

Bélrendszeri problémával hova forduljak? Szerintem IBS-em van.

Figyelt kérdés

Olvastam erről az IBS-ről és szerintem nekem az lehet, de nem tudom, hogy célirányosan IBS vizsgálatra menjek vagy valakihez aki elküld oda ahova szerinte mennem kéne.

Tüneteim:

Elsősorban belinkelném egy itteni kérdést, mert kb pont ugyan ez van velem, főleg a kommentek: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Gyakran székelési ingerem van, rendes adag székelés után is úgyan úgy mintha el se mentem volna, ha el megyek 20 percenként se jön már semmi, vagy csak nagyon kevés. Szerintem mentális mert ha itthon ülnék egész nap eszembe se jutna az első székelés után. Ha menni kell valahova biztos, hogy rám jön az utazás alatt, a belváros közepén stb. Nem törvény szerű de 80% eséllyel. Olyankor qrva ideges is leszek magamra és ez jobban rá is segít. Minden indulás előtt 6x leülök a wc-re az utolsó 3-nál igaz semmi nem jön de az inger akkor is meg van, buszra meg már menni kéne. De van olyan is, hogy napi 6x elmegyek kb 2 óránként és akkor valami azért jön. Álaga szilárd, félszilárd, nem változik, nem megy át folyékonyba csak nagyon ritkán. Ételintolerancia vizsgálaton már voltam. 7,5 a megengedett szám, 1-2 dolognál nekem nagyobb szám jött ki (pl csirkehús 11,8 aztán pulykahús 8,5 és rozs 11,1), de max 11-es volt a legnagyobb, de a vizsgálat leírásában 12-es értékig azt írja, hogy: "gyenge pozitívtás, nincs klinikai jelentősége"


Elsősorban az lenne kérdésem, milyen orvoshoz menjek, milyen vizsgálatra? Tehát hol kezdjem el ezt a folyamatot? 26/F



2021. aug. 9. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Gasztroenterologushoz vagy mi a neve.


Amugy erdemes lehet feregpete & protozon szeklet vizsgalat meg szeklet tenyesztesre kellene elnezni

2021. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!