Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív problémám lehet?

Szív problémám lehet?

Figyelt kérdés

22 éves srácok vagyok, és már hónapok óta érzem az alábbi tüneteket:


- Enyhe gyengeség, fáradékonyság, viszont ez lehet amiatt, mert nem igazán szoktam mozogni, főleg mióta online oktatás van.


- Ha hirtelen felállok a székből / ágyból, hosszan tartó ülés / fekvés után, akkor pár másodpercig elkezdek egy kicsit szédülni illetve csillagokat látni, majd újra normalizálódik minden.


- Ritkán, havonta párszor szoktam érezni egy nyomó, kisugárzó jellegű "fájdalmat" a mellkasomnál illetve a lapockámnál, hátamnál, viszont ez is lehet több ok miatt (refluxos vagyok, gerincferdülésem van, szoktak lenni enyhe pánikrohamaim)


- Néha érzek egy-egy erősebb szívdobbanást, ami miatt sokszor bepánikolok, és ez egy öngerjesztő folyamatként felviszi a vérnyomásom és a pulzusom,


- Viszonylag hamar kifáradok fizikai munkavégzés során vagy nagyobb lépcsőzés után, kb. úgy érzem magam mint aki lefutott egy nagyobb kört.


Rólam annyit, hogy vékony alkat vagyok, és sok kávét / koffeines üdítőt fogyasztok (napi 3-4 nagyobb adag kávé + üdítő)



2021. aug. 10. 20:42
 1/4 anonim válasza:
Orvos tud erre válaszolni, mi nem vagyunk látnokok, de ennyi idősen be kéne látni, hogy ha ilyen panaszaid vannak, akkor egyrészt mielőbb orvos, másrészt a koffeines cuccokat le kéne tenni...
2021. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából meg is válaszoltad a dolgot. Az életmódod nem optimális. Edzetlen vagy, nincs állóképességed. A koffeines cuccok is csinálnak szívpanaszokat. Kellj fel a gép elől, táplálkozz normálisan, igyál elég folyadékot, és a fokozatosság elvét betartva kezdj el mozogni.
2021. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már egy sima otthoni vérnyomás méréstől is ki tudok akadni (amikor rászorítja a gép az ember karjára azt a tépőzáras részt, és elkezdem érezni a szorítást illetve a lüktetést), nem tudom hogy ezt egy kardiológus mennyire tűrné el..
2021. aug. 10. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Én orvos vagyok, 95%, hogy nincs semmi szervi bajod.

A gyengeség, fáradékonyság nem szívre specifikus panasz, szívelégteleneknél sem kezdeti tünet. A te korodban sokkal inkább az életmódban keresendő a válasz. Kevés mozgás, rossz táplálkozás, elégtelen/rossz minőségű alvás, plusz az ezekkel járó pszichés problémák (fásultság, lehangoltság...)


Ha hirtelen felálláskor megszédülsz illetve csillagokat látsz, az azért van, mert leesik olyankor a vérnyomásod. Emiatt nem. kell aggódni. Igyál több folyadékot.


A mellkasi fájdalmad hátterében sokkal inkább valószínű a mozgásszervi eredet, mint a szívbetegség (szintén nem kezdeti tünet, pláne ennyi idősen nem, hogy nyugalomban kezd fájni a mellkasod. A szív rossz oxigénellátása miatti fájdalom először erősebb terhelésre jelentkezik, később, előrehaladott esetben van az, hogy már nyugalonban is.) Reflux szintén okizhat ilyet. A te korodbeliek pedig szép számmal jelentkeznek ilyen problémával sürgősségire/kardiologiára, amikor is kiderül, hogy leginkább pszichés eredetű a gond.


Az egy-egy robbanás az extrasyszole, teljesen ártalmatlan jelenség. De az emberek gyakran megijednek tőle, ezért intenzív szorongás jelentkezik, akitől szaporábban kezd verni a szív illetve felmehet a vérnyomás, adott esetben fájdalom is jelentkezhet. Az extrasystolék gyakoriságát a koffein, kialvatlanság erősen növeli.


A Kifaradas értelemszerű, ha edzetlen vagy.


Változtass az életmódon, vegyél vissza a koffeinből és más serkentőkből.

2021. aug. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!