Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetseges fiatal korban a...

Lehetseges fiatal korban a vernyomasncsokkento elhagyasa?

Figyelt kérdés

21 eves ferfi vagyok. Par honapja eros fejfajas miatt a kardiologiara kuldtek. 24-oras Holtert kovetoen kiderult hogy a meresek 19%-ban volt magasabb a vernyomasom, ha jol ertelmezem. Nem tudom mennyire ment feljebb, annyit tudok hogy a legmagasabb 154/82 volt. Aznap egesznap pihentem kb.

Az orvos Coverex AS-t irt fel, hogy elkeruljuk hogy magas legyen a vernyomasom a jovoben. Az 5mg-osbol reggel 1 szem szedeset javasolta. Majd ezutan volt olyan hogy nagyon alacsony vernyomast mertem (olyan 89/49 korul volt azthiszem) ezutan lecsokkentettuk fel szemre (azaz napi 2,5 mg-ra) tehat nem nagy adagot szedek.

Mostanaban igy atlagosan olyan 105/60 korul van, este fele mar olyan 120/60 kornyeke. A kerdes, hogy van ra esely hogy a gyogyszert elhagyhatom? Nem szivesen szednek eletem vegeig gyogyszert.



2021. aug. 12. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy hallottam, hogy akinél már megállapították a krónikus magas vérnyomást, annak élete végéig gyógyszert kell rá szednie, rendszeres önellenőrzés mellett.
2021. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De az az erdekes hogy en meg eletemben nem mertem magasat, meg a gyogyszer szedese elott sem. Amikor a 24 oras vernyomasmero rajtam volt a napi atlag vernyomasom 125/62 volt. Tehát nincs krónikusan magas vérnyomásom csak a nap folyamán valamiert egy kis idore feljebb ment. Aznap nem kaveztam, kb csak fekudtem.
2021. aug. 12. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok mozgás, stressz mentesen éléssel kordában tartható
2021. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*és egészséges életmóddal.
2021. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan a kérdésedre: igen, lehetséges, csupán elhatározásod kérdése, szeded-e vagy sem.

Azt mi megválaszolni nem tudjuk, elhagyásának lesz-e hátrányos következménye.

Az orvos neked legjobbat akarva javasolta a szedését, ne hallgass senki ismeretlenre, ráadásul olyanra, aki még nem is látott!

2021. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazabol eleg fura, en meg sosem hallottam olyanrol hogy valakinek 20 eves korban magas vernyomasa lenne, van egy olyan erzesem hogy amikkr a vizsgalat volt lehet hogy koronas voltam mert a kollegaim is akorul voltak azok. De ez nem biztos, hat par honap mulva visszaterek a kardiologushoz aztan hatha nem kene szednem, magamtol nem teszem le azert.
2021. aug. 12. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Mérd meg naponta 3-szor a vérnyomásod és jegyezd fel az értékeket, amikor mész az orvoshoz vidd magaddal, ha normál értékeket mérsz, akkor biztosan nem kell majd szedned a gyógyszert.
2021. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokan gondolják úgy, hogy egy idő után elhagyják a vérnyomás -és pulzuscsökkentőt, hátha visszaáll a normális érték magától. Én is többször kipróbáltam, sosem jött be. Ezen nem változtat semmiféle életmódváltás. Az sem evidens, hogy valaki egészséges életmód mellett elkerüli a magas vérnyomást, mert az esetek felében örökletes betegségről van szó. Nem számít, hány éves vagy.

Az biztos, hogy az egészségtelen életmód mellett könnyen kialakul, de az ritka, hogy gyógyszeresen ne lehessen kordában tartani.

Az inkább jó dolog, hogy időben észrevették nálad és korán elkezdték a kezelést, mert így nem fognak a jövőben károsodni a belső szerveid a magas vérnyomás miatt. Vedd úgy, hogy vitamint szedsz és ellenőrizd a vérnyomásod minden hónapban. Szerencsére olyan korban élünk, amikor ez már kezelhető.

2021. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazabol ez is megtortent mar, de azt mondta folytassam.

De tenyleg van hogy manapsag meg abbol a fel szembol is csiptem le egy picit, es az mar tenyleg nagyon hangyaf@sznyi, es olyankor is olyan 105/60 korulieket merek atlagosan napkozbe

2021. aug. 12. 15:10
 10/13 A kérdező kommentje:

Oke csak nem az a magas vernyomas amit ha 10bol 10szer megmerek magas lesz? Raadasul kitudja lehet hogy Covidos voltam ez se kizart

Csak egy 24 oras vizsgalat alapjan ahol a meresek kozel felenel se volt magas arra hivatkozva gyogyszert szedni egy eleten wt kicsit meredek

2021. aug. 12. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!