Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez a hányás/hányin...

Mitől lehet ez a hányás/hányinger?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy egy ideje szórakozik az emésztőrendszerem… aztán már két-három napja … van hogy hányinger/hányásom van, de általában egyszer egy nap.. ma is volt, és az az érzés van a gyomrom/belemben.. mintha lenne ott valami, vagy “beszorult” volna egyfolytában hányinger érzést kelt . Voltam gasztroenterologusnál, labor is lett csinálva, ami hibátlan .. volt

Egy antibiotikum kúra … de azóta se javult semmi.. most meg jött ez.. már kezdek félni , hogy gyomorrákom van :( .



2021. aug. 14. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez simán lehet a nem megfelelő puffasztó ételektől.
2021. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, de ma csak szendvicset ettem, meg húst … illetve kekszet :/.
2021. aug. 14. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy magadnak generálod azzal, hogy ezen kattogsz? A stressz és szorongás is okozhat ilyen panaszokat.
2021. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Több napon keresztül is? :O


Szorongás , vagy stressz kiválthat olyan érzést , mintha lenne valami ott, ami miatt hányingerem van?

2021. aug. 14. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Igen. Engem a tavalyi év nagyon lerontott mentálisan, hipochondereskedtem, ráadásul szorongással küzdöttem hónapokig. Enni sem tudtam a hányinger miatt, ami a szorongásból jött. Rátett egy lapáttal, hogy azon is pánikoltam, hogy hányingerem van. Szerencsére már mindből kigyógyultam egy kis pszichoterápia segítségével.


Esetleg egy hasi ct-t csináltass, hátha az megnyugtat, de ha ott se látnak semmit, akkor tényleg inkább arra hajlik, hogy pszichés probléma.

2021. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet stressztől. amúgy próbáltad már egy napig a kenyér-féléket hanyagolni? (nekem azóta nincs ilyen problémám hogy az agyonfújatott péksütiket, kenyeret hanyagolom.
2021. aug. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm a válaszokat :)


Hát glutenerzekeny vagyok, szóval nem eszek igazából péksütit , csak gluténmentes kenyeret néha néha :).


Még annyi, hogy volt hasi UH ott is rendben volt minden, viszont szerdán megyek Belgyogyaszatra és hátha mondd valamit … mert lehet tényleg a szorongás miatt van már ez az egész :/. Hasi CT egyébként miket mutat ki, milyen betegséget lehet rajta kimutatni..

:D

2021. aug. 14. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasi ct-n elég sokat. Daganatok, elváltozások stb. Tulajdonképpen röntgenfelvételt készítenek rólad egy gépben. Vizsgálat előtt megitatnak veled egy löttyöt, amibe kontrasztanyag van, ez segít majd a képalkotásban. Befekszel egy gépbe, ami kicsit hangos és egyhelyben kell feküdnöd.
2021. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ahhaaa, király :D . Akkor lehet meg nézem majd 😊 köszönöm a segítséget !!
2021. aug. 14. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem nézel túl sok m1 Híradót ?
2021. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!