Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyiket érdemes lágyéki...

Melyiket érdemes lágyéki gerinc problémák miatt? Milgamma vagy Milgamma N-et?

Figyelt kérdés
Szúr, fáj, mérsékelt protrusio található lent MRI alapján. Orvos nem elérhető a közelben csak hónapok kérdése által (magán is), szóval addig kell valami alternatív megoldás, és ezt ajánlották, de van több fajta is, és nem tudom, melyik a jobb.

2021. aug. 19. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem fog segíteni. Egyéni gyógytornászt keress, az orvos is ezt fogja mondani. A protrusió nem indokol semmilyen extra kezelést.
2021. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm. nem egyszerű, főleg covid után, mindenki, akivel eddig felvettem a kapcsolatot, hetek, hónapok aki időpontot tud adni. (vidék)


ettől még a probléma ott van, fáj, és érdekes, mert 2008-ban másik mri-nél több problémát írtak fel:


A nyaki lordosis fokozott.

A C.IV.-V és VI.-VII. résekben a discusokon körkörös, néhány mm-es protrusio figyelhető meg.

A háti kyphosis csökkent.

A D.VII.-VIII. csigolyák magasságában a discuson 3 mm-es, elsősorban medialisan elhelyezkedő protrusio látható.

A D gerincen jobbra konvex scoliosis is megfigyelhető.


Míg mostanin A kisízületekben mérsékelt arthrosis van

Vélemény:

Mérsékelt degeneratív eltérések.


(volt más is, de az mind olyan, ami ép, normális, stb)


és 1 éves kisgyereknél hogy nem tudom felvenni, mert utána fáj a derekam, nem jó. :/

2021. aug. 19. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nagyon light-os lelet, sajnos ennél sokkal komolyabbakkal is csak gyógytornászhoz küldenek. Higgyél nekem, 6 éve küzdök, ráadásul az artrózissal végérvényesen nem lehet mit kezdeni. Erősíteni kell a hátizmot! De természetesen lássa orvos, olyan aki be is teszi a felvételt, radiológus mindig túltolja, biztos ami biztos alapon.
2021. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, a hátizom erősítés tényleg fontos. Úszás lenne a legjobb, de pont a hátúszás nem megy, mellúszás megy csak, de a reumatológus azt nem ajánlotta. Futni szoktam, azt tudom, hogy ha túltolja az ember, akkor csak árt, de 5 km lassú futás még belefér. Biciklire kell rászokni még, ahol egyenes háttal tudok menni, mert a montin előre dőlök, akkor már érzem a derekam

tudom, hogy ez amúgy light-os problémák tömkelege, de attól még a fájdalom ott van, és persze azzal is tisztában vagyok, hogy azóta erősödött, mióta a kisfiam megszületett, és többet emelgetek :) (bár már nem emelem a 12 kilóját :D elég fogni a kezét)


akkor a milgammát feleslegesen vettem meg :) 175 cm-re 85 kiló vagyok, abból még menni kéne le legalább 5 kilót, ha nem 10-et, 99 cm a haskörfogat. Fogyózás is egy külön rémálom :)

2021. aug. 19. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
És sajnos a Milgamma ráadásul a B vitamin miatt hízlal. De ha gondolod és már megvetted ártani nem fogsz vele.
2021. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Majd ird le legydzi hogy használt-e.

Hasonló bajra én is b vitamin komplexel probalkozok

2021. aug. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!