Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gluténérzékenység tünetek ?

Gluténérzékenység tünetek ?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy akinek van glutenerzekenysege és elkezdte a diétát utána mennyivel múltak el a gyomorpanaszai vagy más panaszai, ha voltak ?


Hogyha labor is volt, ott milyen eredményt kaptál ?



2021. aug. 20. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Hasfájás, kiütések a karon. Hamar elmúlt.
2021. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Laborban voltál ?
2021. aug. 20. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!

Ne diétázz, mert akkor, ha elmész tesztre, fals eredményt fogsz kapni. Mielőbb menj el gasztroenterológushoz. Először fognak egy tesztet csinálni vérből, aztán az eredmények függvényében lehetnek más vizsgálatok. A gluténérzékenységet 100% biztonsággal csak a vékonybélből vett biopsziával lehet kimutatni. De ha normál étkezés mellett a vérvizsgálat negatív eredménnyel zárul, akkor nem biztos, hogy elrendelik. Szóval az első szabály, hogy ne kerüld a lisztes ételeket a vizsgálat végéig!

A gluténérzékenység tünetei lehetnek: fogyás, pörsenés vagy libabőrszerű kiütések főként a karon, esetleg mellkason, arcon, illetve emésztési problémák, pl. hasmenés. Ha valaki gluténérzékeny, akkor az nem múlik el. Laktózintoleranciánál lehetséges, hogy elmúlik, ha azt pl. antibiotikum váltotta ki, de a gluténérzékenység nem múlik el. Szóval, hiába kérdezősködsz itt, legfontosabb, hogy minél előbb eljuss szakorvoshoz.

2021. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ … de mint láttad a kérdést a panaszokat kérdeztem , hogy mennyi idő után múltak el. Nem a betegség. Tisztában vagyok ezekkel és az biztos hogy glutenerzekeny vagyok.
2021. aug. 20. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,nem tudom miért lettem lepontozva, ahogy a kérdező is mondja, azt kérdezte, hogy a TÜNETEK mikor múltak el,nem a betegség. Nekem miután diétázni kezdtem, hamar elmúltak a tüneteim szerencsére. És nekem étkezés után, ha abban glutén volt, puffadt a hasam és iszonyatosan fájt, emellett kiütéses volt a karom. Egyébként laborban nem voltam, mivel a karantén közepén kezdtem gyanakodni, egy gyorsteszt mutatta ki, és azóta nem fogyasztok glutént.
2021. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok, mivel a laborra is kérdeztél, nem volt egyértelmű, hogy nálad már kimutatták. A panaszok van, akinél csak hónapok, vagy fél év után múlnak el, attól függ, mennyire károsodzak a bélbolyhok, mert azoknak regenerálódni kell.
2021. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát csak azért kérdezem, mert volt nagylabor vizsgálatom és ott minden 10/10 volt vas is… ami azt jelenti sztm, hogy nem mehetett annyira tönkre a belem, viszont a gyomor / bél panaszaim nem akarnak elmúlni…. 😅
2021. aug. 21. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!