Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy éve fokozatos izomsorvadás...

Egy éve fokozatos izomsorvadás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves budapesti férfi vagyok.

Az utóbbi egy évben folyamatosan vékonyodik a vádlim, combjaim, farizmom, hátizomzatom felső része a nyaknál, vállaim, nyakam, valamint a tenyerem, talpam, kézfejeim is.

Napi 5 étkezés megvan, voltam felszívódási zavar vizsgálaton is, mely negatív lett. Nagy rutin labor is negatív.

Mit javasoltok, hova lenne érdemes fordulnom a továbbiakban?


Érdekes módon a súlyom nem, vagy alig változik: +- 1-1,5 kg.


Mit tanácsoltok, forduljak egy teljes és átfogó endokrinológiai vizsgálatra? Vagy autoimmun gyanús is lehet a problémám?


Köszönöm előre is mindenkinek!


35/F



2021. aug. 22. 14:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Ha beállok egy normális cirkadián ritmusra akkor hónapok alatt visszafordítható a folyamat?
2021. aug. 22. 15:33
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem leszólni akarom a 10-est, még akár igaza is lehet, de még egy orvos sem diagnosztizál ennyi infóból - egészségügyi kérdésben csak orvosra szabad hallgatni, kivizsgálás után, névtelen netes hozzászólókra nem.


Budapesten sok magánklinika van, hívj fel egyet, mondd el a tüneteket és kérj időpontot egy teljes kivizsgálásra!


Pl: [link]


[link]


nem reklám, google találatok

2021. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem hamarosan kiderül mi a gond, és nem visszafordíthatatlan a folyamat. :(

Régen szép deltás, sportos alkatom volt, és lett belőlem egy szipka, átlagostól vékonyabb férfi.

2021. aug. 22. 15:48
 14/31 Senior Séf ***** válasza:
100%
Tudom, miről beszélsz, kérdező. A 30 éve Rambo típusú pasi helyén most egy pálcikaember püföli a billentyűzetet. És elhiheted, évtizedekig jártam orvostól orvosig, de mindenhol csak tanácstalanul széttárt karok vártak. Az amerikai funkcionális medicina hazai képviselője és úttörője, Kokavecz Kata tanítása nyomán értettem meg a probléma lényegét, és megszüntetésének ma még egyetlen módját. Keresd meg valamelyik közösségi oldalon! Bátran ajánlom, még orvosok is tanulnak nála.
2021. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, mindenképpen felveszem vele a kapcsolatot. Rambó azért nem voltam, de volt egy átlagostól sűrűbb, erőteljesebb alkatom. A nyakam körkerülete mára 42 helyett 37, felkar 40 helyett 33,5 cm.
2021. aug. 22. 17:11
 16/31 A kérdező kommentje:
Viszont egyet nem igazán értek, a mérleg miért nem mutat ilyenkor érdemi súlycsökkenést?
2021. aug. 22. 17:12
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem oltáskárosodás is lehet. Mivel izomba kaptad, az izomsejtek ellen is elindult egy autoimmun reakció.:(
2021. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Májusban kaptam meg a második oltásomat, és már tavaly július közepe óta van ez a jelenség. :(
2021. aug. 22. 17:39
 19/31 A kérdező kommentje:
Most néztem laborban magán úton elegendő egy CK-t ( kreatinin-kináz ) nézni. Ha az emelkedett egyértelmű az izombetegség. De mivel a felszívódási zavar vizsgálatom negatív lett, esetleg ha nem autoimmun, akkor valamilyen endokrin kórkép jöhetne szóba.
2021. aug. 22. 17:44
 20/31 anonim ***** válasza:
Az első oltást mikor kaptad? Más oltást nem kaptál tavaly nyáron?
2021. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!