Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxban szenvedők, stressztő...

Refluxban szenvedők, stressztől fokózódnak a tünetek?

Figyelt kérdés

Nekem teljesen új, jelenleg még egy hónapom van a kezelésből. Azóta minden javúlt, olykor még a gyomorégés marad meg. Nekem...idegalapon jött elő ( családi gondok, gyomortükrözés nem volt.) nagyon stresszelek, mindig is szorongásos beteg voltam kiskorom óta. Ma nagyon erősen stresszeltem és egy hirtelen rámtörő hányinger kapott el, beleszúr a hasamba, picit ég, rövid ideig aztán újra. Közben a vérnyomásom is felment mert az is van. Ez a stressztől lehetett? Vagy menjek vissza inkább orvoshoz? Azt vettem észre ha nagyon szorongok, agyalok valamin akkor a hasam egyből elkezd fura dolgokat csinálni, görcsök, apró szúrások, égető érzés,gyomorremegés...

Állitólag álmomban állandóan remegek. Szóval lehet tudat alatt is túlhajtom magam a stresszeléssel. Van aki meg tudná osztani a tapasztalatait ezzel kapcsolatban?



2021. aug. 23. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Valamikor azt gondolták, hogy a stressztől van a gyomorfekély.


Ma épp fordítva hiszik, bizonyos baktériumok elszaporodnak, ezek gyomorfekélyt okoznak, amitől nagyon stresszes leszel és esetleg tovább erősíti a refluxot.


Autogén tréning hosszútávon tud segíteni. Nem írtad, de a reflux diétát rendesen tartod? (Paradicsom, szénsav, alkohol, koffein, cukor, savas gyümölcsök).

2021. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tartom, helicobakter tesztem negatív a székletből. Nem akart a doki tükrözést fel sem vetette amúgyis elég fiatal vagyok. De akkor most fekély ez?
2021. aug. 23. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha a hasad fáj, akkor lehet ételintolerancia is, amitől gáz képződik és nyomja a gyomrod. Sok refluxosnak teljesen kezelés nélkül elmúlnak a tünetei, ha elhagyja a tejet.
2021. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Denstressztől rosszabb amúgy. Ha megnyugtat, akkor menj vissza a dokihoz.
2021. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3/4 elhagytam a tejtermékeket mert nem bírom enni amióta ennyire savas vagyok.

De mégis mit mondjak neki? Azt mondta csak akkor menjek ha baj van. Nos már semmi nincs csak néha gyomorégés eddig volt savam, nem tudtam enni, állandóan visszajöttek az ételdarabok is, szóval ezek mind megszűntek és étvágyam is van. Nem tudom, hogy akkor vissza kellene mennem.

2021. aug. 23. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld kideríteni, hogy mitől fájt a hasad. Ha még valamit ki kéne hagynod, akkor azt egy táplálkozási naplóból fogod látni. Írd fel mit ettél, mikor fájt a hasad és milyen volt a székleted.


Ha ezt egy hónap múlva visszaviszed vagy dietetikushoz mész vele, akkor többet segít. Amúgy az is lehet, hogy véletlenül mégis tejeset ettél és attól fájt.

2021. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!