Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van, akit kirúgtak a munkahely...

Van, akit kirúgtak a munkahelyéről, mert nem oltotta magát? Mihez kezdett utána?

Figyelt kérdés
2021. aug. 24. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak akkor fordulhat elő, ha valaki az egészségügyben dolgozik. Mihez kezd utána? Elmegy olyan helyre dolgozni, ahol nem kötelező az oltás, vagy beoltatja magát.
2021. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Ezzel az indokkal egészen biztosan nem rúghatnak ki. Mi volt a módja? Közös megegyezéssel? Azt meg nem vagy köteles elfogadni.
2021. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Na oszt melyik értelmes pontozott le?? Így legyen valaki segítségére a másiknak.

Pedig tudtam volna mesélni jogilag mit szabad és mit nem. Ezennel búcsúzok is ettől az értelmes fórumtól. Bár tudom senkit nem érdekel. :D

2021. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Miért pontoznak le? Mert amit írsz, az egyszerűen nem igaz. Ezt írod: "Ezzel az indokkal egészen biztosan nem rúghatnak ki. " A valaki az egészségügyben dolgozik, akkor a 449/2021. (VII. 29.) Korm. rendelet alapján kötelező az oltás. Ha ez nincs meg, akkor felmondanak. Nem közös megegyezéssel, hanem munkáltatói rendes felmondással, alkalmatlanság miatt. Ha a munkavállaló nem teljesíti a jogszabály által előírt minimumkövetelményeket, ami a munkakör betöltéséhez szükséges, a munkaviszony felmondható.


Amúgy meg mindenkit lepontoznak, ezt nem kell személyes sértésnek venni. Ez egy ilyen fórum.

2021. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Egészségügyben már kijött a rendelet, hogy aki szeptember 1-ig nem veszi fel az oltást vagy nem igazolja, hogy kontraindikált, akkor azonnali hatállyal fel kell mondani neki és a lényeg, hogy ez nem munkáltatói döntésen alapul, hanem kormányzati szinten van utasításba kiadva. El kell menni olyan céghez ahol ezt nem tették még kötelezővé, vagy beoltatja magát, ezt tudja tenni.
2021. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nem egészségügyben dolgozom. Kisgyermeknevelő vagyok egy bölcsiben. Ha tippelnem kellene, biztos nálunk is kötelező lesz idővel. Ellenben nekem van egy papírom gyógyszer allergiáról, ami fulladást vállt ki. Kizáró oknak mondta az üzemorvos. Emiatt nem kérem az oltást. Így is elvárhatják, ha netán nálunk is kötelező lesz? Hiszen lehet abba halnék bele...
2021. aug. 26. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!