Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vitaminhiányom lehet?

Vitaminhiányom lehet?

Figyelt kérdés
Hónapok óta gyengének, fáradtnak, álmosnak, ingerlékenynek érzem magam, amihez szapora pulzus társul. Voltam egy teljes vérkép vizsgálaton, konkrétan egy csillagom sem lett, minden eredményem jó lett, pedig vashiányra gyanakodtam.

2021. aug. 24. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumhiány
2021. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen vitamint és ásványi anyagot néztek? Le tudnád írni, kérlek?
2021. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mate19900807 ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy hormonokat néztek?
2021. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nekem is pajzsmirigyre hajaz a dolog, de nem minden része.


Lehet B12 hiány, illetve d vitamin hiány is.


Vagy összetettebb. Annyit kell tudni, hogy ha néztek TSH-t, az nem elég. Ha autoimmun alapú pajzsmirigy problémád van, akkor van olyan, hogy a TSH-n hónapokon vagy akár éveken keresztül nem mutatkozik, de az anti-TPO és az anti-TGB-ben viszont igen.

2021. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
Első blikkre nekem is pajzsmirigy ugrott be. Ha az alvásoddal is probléma van, akkor az tovább erősíti a gyanúnkat.
2021. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A THS-ra is néztek értékeket, viszont annak az eredményére még várnom kell két hetet. Utána olvastam egyébként a pajzsmirigyes betegségekre, ebből talán a pajzsmirigy túlműködés lehetne rám igaz, viszont itt sincs jelen minden tünet (nincs hasmenésem, nem vagyok izzadékonyabb, nincsennek ödémáim ), csak a magas pulzusszámom, gyenge hajhagymák, idegesség.


Az étkezésemről még nem írtam, viszont eléggé egyhangúan szoktam enni, gyümölcsöket szinte egyáltalán nem, zöldségeket is csak maximum salátában.

2021. aug. 25. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell minden betegséghez meglegyen minden tünet. Van olyan tünet, ami csak akkor jön elő, ha már előre haladottabb állapotban van a probléma. Ilyen pl az ödéma ebben az esetben.


Amúgy két hét a TSH??? Egy-két nap alatt meg kellene legyen...

2021. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!