Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy lábszárfekélyt szagtalaní...

Donáth Gyula kérdése:

Nagy lábszárfekélyt szagtalanító, tőle LEGYET távol tartó & seb-gyógykezelő készítményre-kezelésre van gyors szükségem. Hiába kötözöm rendszeresen, marad annyi szaga, hogy zárt térben a közelembe jövőket zavarja, kint meg a légy rátalál. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy fél tenyérnyi, egy negyed tenyérnyi és két-három jóval kisebb krónikus nyílt lábszárfekélyem van. Szúnyog és kullancsriasztó szerekkel "tele a padlás", de azoktól a légy nem riad el! Munkám is, egyik fő szabadidős tevékenységem is emberek közvetlen közelében zajlik (tanítás, illetve zenei együttesben keresztény dicsőítő muzsikálás). Társaimtól, zenésztársaimtól, diákjaimtól, sőt a hívektől nem várhatom el hogy a fekélyeim kipárolgását kelljen szagolniuk, volt is már aki szóvá tette. Ez még zsúfolt tömegközlekedési eszközön is gond. Nem szólva arról, hogy a légy egy nagy nyílt sebbel egészen csúnya dolgokat is művelhet, például elfertőzheti vagy belepetézhet. Az orvosi kezelés (mert az azért zajlik) sajnos nem szagtalanít eléggé. Ismétlem, a szúnyog- és kullancsriasztók tapasztalatom szerint légy ellen hatástalanok. Gyorsan tennem kell valamit, S.O.S.!

2021. aug. 27. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezt, nekem az égési sérülésemre kellett, szerintem ez zárná a szagokat is, de ebben nem vagyok biztos. Egy próbát megér.


[link]

2021. aug. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Hát... Igazából a legyek meggyógyíthatnák a fekélyeket, igaz, nem az utcai legyek. Szegeden van légylárvaterápia a klinikán, steril lárvákkal, írd be a Google-ba.
2021. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bal belső bokámon keletkezett a seb. Mikor az orvos elkezdte kezelni, 2,5 x 1,5 cm-es volt. Sajnos későn látta az orvos /beutaló és előjegyzés szükséges/. Azt hittem magától begyógyul, mint a többi seb. Most már tudom, hogy nem. A bőrgyógyászati szakrendelésen kb. fél év alatt begyógyították. Kizárólag MEPILEX Ag ezüsttel impregnált habkötszer alkalmaztak. Az ezt fedő kötésre a kötszer Peha-haft volt. Ez 3 évvel ezelőtt történt.

Szerintem vérellátási problémák vannak a problémás területen. A beszűkül meszes erek nem szállítanak elég vért. Így a vér nem szállít elég oxigént, vitamint, és nem szállítja el a salakanyagot.

Ennek következtében a szövetek elhalnak.

Csak szakorvos tudja kezelni!!!

A megelőzés lenne nagyon fontos. Én a következőket teszem:

- Megfelelő koleszterin szint.(Napi min. 1-2 cikk savanyított

fokhagyma, Bánó féle fokhagyma.)

- Megfelelő vércukor szint. (Nem fogyasztok mesterségesen

előállított édesítőszert. Korlátozom a szénhidrát bevitel egyéb

formáit.)

- Korolen cseppet használok.

- A problémás visszerekre ruticelit krémet alkalmazok.

- Mindkét készítmény adagolását az ezt ismerő természetgyógyász

tudja meghatározni.

- Ha mégis jelentkezne a seb kb. gombostűfejnyi nagyságban

a problémás visszeres területen, azonnal alkalmazom a mepilexet.

- Különböző gumírozott szorítók folyamatos használata.

- Naponta többször pár percre tarkón állás.

- Talpbetét használata. A papucsba is.

- Sok nem megerőltető gyaloglás

Jobbulást kívánok.

2021. aug. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Elnézést, hogy ide pofátlankodom.

Szakdolgozati kérdőívemhez lábszárfekéllyel élők kitöltésére lenne szükségem.

Hálás lennék, ha kitöltenék! :)


[link]

2022. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van sok praktika.

Lehet permeteket készíteni. Ajánlja a gyömbert, bazsalikomot, körömvirágot,levendulát.

2023. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!