Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elhagytam a glutént, a laktózt...

Elhagytam a glutént, a laktózt de a haspuffadás mégsem szűnik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Borzalmas haspuffadásom van annak ellenére is hogy glutén és laktózmentesen étkezem. Alig eszek valamit és olyan a hasam mintha egy hatalmas kő lenne benne. Kibírhatatlanul feszül egész nap. Orvoshoz már bejelentkeztem de az időpontra még várni kell. Tudtok segíteni hogy mitől lehet? Köszönöm.

2021. aug. 28. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Tapasztald ki, hogy milyen kaják után puffadsz, éshanyagold azt. Menj el allergiatesztre (beutal orvos), ételallergiatesztre és ételintolerancia tesztre (ez utóbbi kb 70-80 ezer ft / vizsgálat), ott kiderülhet a pontos gond, ha nem sikerül megállapítani. Gasztroenteorológusnál megvizsgálhatják, hogy laktózintoleráns/érzékeny vagy-e.


Puffadás ellen nekem a mezim kis mértékben bevált, de vann egy Raphacol nevű gyógynövényes (ánizsos) szer, ami granulátum formátumban nekem sokat segített, gyógynövényboltokban kapható pl.


Segíthet még: Harvey és Marilyn Diamond - Test Kontroll című könyve. Van egy-két fura dolog benne vagy butaság, de amit alapvetően az élelmiszerek párosításáról mond, hogy mit mivel szabad enni (például krumplit és húst nem, mert a krumplitól keményítő/szénhidrát miatt lassul a bomlás, a hús közben lassabban bomlik és megrohad a gyomrodban stb ettől is puffadhatsz), illetve a zöldségek és gyümölcsök fogyasztásának az idejéről, és hogy előttük, utánuk mikor mit szabad enni, arról nagyon jókat ír, és amikor elkezdtem erre figyelni, nálam is visszaszorult a puffadás.


25/F

2021. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Az, hogy nem a glutén vagy a laktóz okozza
2021. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hisztamin allergia is lehet
2021. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Z003 ***** válasza:
Ha a glutén okozza akkor az minimum 1-2 hét mire megszűnik az autoimmun reakció.
2021. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet tejfehérje is, hagyj ki minden tejterméket kb 2 hét után várj változást
2021. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:

Bármilyen étel okozhat puffadást, ha kevés/gyenge a gyomorsav, vagy az emésztőenzim. Sőt a hanyag rágás, túl nagy falatok lenyelése is elég lehet a puffadáshoz.

Első lépésben azt figyeld meg, hogy étkezés után mennyi idő után puffadsz. Ha 45 percen belül, akkor a vékony-, ha később, akkor a vastagbél körül kell majd kutakodni.

2021. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!