Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek hasonló tapasztalata?

KoRn III kérdése:

Valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy fél éve romlott meg az általános közérzetem. Eleinte csak azt vettem észre, hogy hosszabb baráti találkozók alkalmával egy bizonyos idő után romlik a közérzetem és inkább haza jöttem. Aztán elkezdett jelentkezni fáradékonyság, ugyanakkor fizikailag ugyanúgy toppon voltam, csak fáradtabbnak éreztem, de nem minden nap, hanem időnként csak. A helyzett rosszabbodott körülbelül két hónapja, amikor rosszul lettem egymás után 2 nap is. Mindkétszer voltam ügyeleten. Elment az energiám olyan szinten, hogy elájultam volna ha nem ülök le, belül remegtem, zavart lett a gondolkodásom és a beszédem. Minden mintám és vizsgálatom jó lett. Véroxigén, cukor, ekg, vérnyomás. Még januárban volt egy vérvételem, az is tökéletes volt, csillag mentes. A legutóbbi rosszullét óta éreztem hogy valami nincs rendben. Voltak jobb és rosszabb napok. Azonban ez a hét katasztrófa. Felváltva fájnak a szemeim, mindegyik nap másik. Fáj tőle a fejem, hulla fáradt vagyok, nem tudom kialudni magam 9-11 óra alatt sem. Vérnyomásom mindvégig jó. És ma megint rosszul lettem. Olyan érzésem volt, mint amikor 41 fokos lázam van, abszolút semmi energia, le kellett feküdnöm, gondolkodni sem tudtam a zavartságtól, az izmaim izomlázban voltak, nehéznek éreztem a légzést, csak feküdni volt erőm. Vérnyomásom közben is jó volt. Már nem tudom mire gondoljak. A rosszullét elején úgy éreztem magam, mint amikor előre megérzek egy betegséget. Körülbelül fél óra alatt elmúlt, de az erős gyengeség és a zavartság megmaradt. Hamarosan újra vérvételre megyek, háziorvosom sajnos fáradtságot mond mindenre, mikor említettem, hogy 9-11 órát is alszom mióta rosszul vagyok, illetve már közel két hónapja itthon vagyok a félre rakott pénzemből. Valakinek esetleg valami ötlet? Előre is köszönöm!

23/F



2021. aug. 31. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Covidos nem voltál? Stressz? Én mennék szemészetre és neurológushoz, magánúton egy agyi CT-re.
2021. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De voltam covidos kétszer is, és oltva is lettem, csak ezt azért nem akartam megjelölni a történetben mert nem szerettem volna ha az oltásellenesek tele írnák hogy amiatt van. Most magán úton elindul majd a kivizsgálás, remélem sikerül valamit kideríteni. Csak gondoltam megkérdezem tőletek volt e már hasonlóan valaki.
2021. aug. 31. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább a covid miatt, mint az oltás miatt. Mikor történtek ezek?
2021. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nézess egy kortizolszintet, mert ez így nagyon mellékvese kifáradásra utal.
2021. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as, ez a harmadik napja a komolyabb tüneteknek, összességében fél éve tart. A szemfájdalom és a levertség miatt nekem is covid gyanús, enyhe tünetes, de sem lázam olyan szinten nem volt, hogy még hőemelkedésem sem volt. Nem köhögök egyáltalán.


4-es, sok leírt tünet nem vall rám, sem a bőri elszíneződések, sem a szédülés, és amúgy beugrós vagyok fizikai munkára heti néhány órára, az sem visel meg különösebben.

2021. szept. 1. 22:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Megérkezett a vérképem. Hibátlan, egyetlen csillag sincs. Minden a referencián belül van. Nem tudom mi okozhatja.
2021. szept. 7. 15:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A következő lépés a neurológus.
2021. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 murzsa válasza:
Szia! Ugyan ez van nálam is már vagy 2 hete kb. Hozzáteszem én is kicsit pánikolósabb vagyok s ez is okozhatja az állandó fáradtságot mert folyton ezen kattog a szervezeted kipihenni sem tudja magát ilyenkor az ember... Nekem pszichológust ajánlottak :-D De aztán az is lehet van valami a levegőben...
2021. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem hiszem, hogy ebben keresendő a probléma, de ha nem találok megoldást feltétlenül gyanakodni fogok erre is. Azt észre vettem, hogy mióta aktívabban telnek a napjaim azóta sokkal jobban érzem magam. Esetleg próbáld meg kedves 8-as, hátha tudok segiteni ezáltal :) Én naponta edzek most több alkalommal, azóta nem jelentkezett ilyesmi, vagy enyhébben.
2021. szept. 8. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!