Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Külső aranyér? Kell pánikolni?

Külső aranyér? Kell pánikolni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy hete egy kis borsó nagyságú kemény dudor jelent meg odalent, képeket nézegetve olyan mint egy külső aranyér ( [link] )


Nem viszket, nem vérzik, viszont kellemetlen érzés, tapintásra érzékeny. 4 napja kezelem kenőccsel + kúppal + detralexxel, eddig nincs javulás. Proktológushoz jövőhét szerdára kaptam időpontot, lehet ebből komoly problémám, hogy két hétig nincs műtve? Illetve ezeket minden esetben műtik? Vagy képes az a duzzanat gyógyszer és kenyőcs/kúp hatására visszahúzodni? Volt már valakinek hasonló tapasztalat? Elképzelhető, hogy csak idő kell neki, hogy gyógyuljon?



2021. szept. 6. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor fog majd viszketni, amikor gyógyul és húzódik vissza. Nekem régebben sajnos sokszor volt. Nem tesz jót neki a rostszegény táplálkozás, kevés folyadékbevitel, sok ülőmunka, magas vérnyomás (koffein bevitel), az én esetemben kerékpározás közrejátszott. Amikor egyszer nagyon kijött, elmentem vele orvoshoz, azt mondta akkor rögtön kell műteni, de nem ajánlja, inkább figyeljek oda az okozó tényezőkre. Hiába műtik, újra ki fog jönni ha semmit sem változtatsz.

Amióta nem biciklizek rendszeresen, több rostot eszek, egyszer volt egy enyhe aranyerem, sokkal jobb azóta.

2021. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!