Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Neutrophyl granulocyt Eosino...

Neutrophyl granulocyt Eosinophylgranulocyt Basophyl granulocyta Mit jelent a labor eredményen?

Figyelt kérdés

1.5 éves a kisfiam, 3 db csillag van neki, a fent emlitetteken, ez mit jelenthet? Szerdán lesz csak a gyermekorvos.

Eredmények: Neutrophyl granulocyt 18.9%

Eosinophylgranulocyt 6.0%

Basophyl granulocyta 0.4%



2021. szept. 6. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Eosinophyl: 5%-ig normál. Én nem aggódnék emiatt az 1% miatt.


-Emelkedett eosinofilszámmal leggyakrabban allergiás reakcióban (túlérzékenységi reakció) pl. asztma találkozhatunk. De allergiás választ kiváltó gyógyszerek is eozinofiliát okoznak pl. penicillinallergia esetén.

-Szintén nagyon gyakori az eozinofilia a gomba- és parazitafertőzésekben pl. bélférgesség.

-Egyes fertőző betegségekben - kanyaró, skarlát, vérhas – is előfordul az eozinofilia.

-Autoimmun betegségekben

-Bizonyos bőrgyógyászati betegségekben pl. atópiás dermatitisz is jellemző az emelkedett eozinofilszám.


Basophyl: én úgy tudom ez 1.5%-ig normál,de kérdezz rá az orvosnál majd. Mit ír a labor papír mennyi a normál értéke?


Neutrophyl:


-Egyes veleszületett immunrendszert érintő betegségek esetén is előfordul neutropéniás állapot.

-A neutrofilek fokozott pusztulása, szintén alacsony neutrofil számot eredményez. Egyes autoimmunbetegségek is okozhatják a neutrofil szám csökkenését, de bakteriális vagy vírusos fertőzésekben is előfordulhat neutropénia, a sejtek fokozott felhasználásnak köszönhetően.

2021. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Normál értékek: N.G: 30-47

E.G.:4-el kegesebb

B.G: 0.2-nel kevesebb .

3 hete szedett antibiotikumot, torok es fulgyulladara . Esetleg az befolyasolhatja?

2021. szept. 7. 08:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti! Utána rendben lesz ne félj
2021. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!